komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 18 stycznia 2018

Piotra, Małgorzaty

JULITA PYKA "FOTOMANIPULACJE"

piątek, 14.7.2017 10:03 , komentarze: 0 , odsłony: 442
kategorie artykułu:

Manipulacje Julity

Kłodzki Klub Fotograficzny zaprasza na kolejną wystawę, tym razem nie zbiorową, a indywidualną. Od 4 do 27 sierpnia, w Galerii ssztuki pARTer, w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji będzie można zobaczyć prace autorstwa Julity Pyki, młodej fotografki z Długopola Górnego. Wystawa nosić będzie tytuł „Fotomanipulacje”.

- Lubię ingerować w strukturę obrazu, uplastyczniając go, przetwarzając na różne sposoby techniką animacji i fotomontażu, zarówno klasycznego, jak i cyfrowego. W procesie postprodukcji, jaki stosuję, fotografia zaczyna przypominać grafikę – mówi Pyka, która uczestniczyła już w licznych wystawach zbiorowych w Polsce, Czechach i Niemczech. „Fotomanipulacje” to jej pierwsza wystawa indywidualna. Pyka jest świeżo upieczoną absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Końcem czerwca tego roku obroniła dyplom magisterski na kierunku Fotografia i multimedia. Do Kłodzkiego Klubu Fotograficznego przystąpiła około 5 lat temu. W tym roku zajęła trzecie miejsce w
Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Początek i koniec”, zorganizowanym przez Uniwersytet w Białymstoku.

- Fotografia jest mi bliska od zawsze ze względu na to, że moi krewni interesowali się nią, a na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku mój wujek prowadził nawet zakład fotograficzny w Legnicy. Sama najlepiej czuję się w fotografii portretowej – mówi Pyka. Sierpniowa wystawa będzie oparta na kilku cyklach zdjęć, w tym tych stanowiących prace dyplomowe artystki, licencjacką i magisterską.

- Julita jest jednym z naszych najmłodszych klubowiczów. Wprowadziła do klubowych wystaw powiew czegoś nowego, organizując na wernisażach pokazy i zabawy multimedialne. Na „Fotomanipulacjach” również nie zabraknie takiego akcentu – zapowiada Przemysław Ziemacki, prezes KKF. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 4 sierpnia, o 17.00. Wstęp wolny. Wystawie towarzyszyć będzie katalog.
mat. pras. KKF

 

Wasze komentarze

UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kawiarnia W Dobrym Guście
Kawiarnia W Dobrym Guście