Jeszcze im mało! Pływacy "HS" Team Kłodzko ponad 20 razy stanęli na podium Zimowych Mistrzostw Dolnego Śląska

niedziela, 19.11.2023 14:41 1724 1

Nie dalej niż tydzień temu informowaliśmy o triumfie młodych pływaków "HS" Team Kłodzko na zawodach w Nowej Rudzie-Słupcu, a teraz – na tym samy basenie – znowu odnieśli wielki sukces! Między 16 i 18 listopada odbyły się tam Zimowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w pływaniu.

Nasi zawodnicy znaleźli się na podium ponad 20 razy, wywalczyli tytuły mistrzów oraz wicemistrzów Dolnego Śląska, a w klasyfikacji medalowej zajęli 5. miejsce na Dolnym Śląsku na 26 startujących drużyn. A oto wyniki indywidualne naszcyh pływaczek:

Maja Poręba – mistrzyni Dolnego Śląska!
1. na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:12.02 [649 pkt FINA],
1. na 200 m stylem klasycznym,
2. na 50 m stylem klasycznym,
3. na 200 m stylem zmiennym.
Maja wywalczyła cztery miejsca na podium zarówno w kategorii 15 lat i starsi, jak i w kategorii OPEN. Została 4 najlepszą zawodniczką mistrzostw!

• Hanna Koźlak – mistrzyni Dolnego Śląska!
1. na 400 m stylem zmiennym,
1. na 200 m stylem zmiennym,
1. na 200 m stylem motylkowym,
3. na 100 m stylem dowolnym,
3. na 200 m stylem dowolnym.
Hania została również drugą najlepszą zawodniczką na Dolnym Śląsku w roczniku 2010 w sezonie 2023.

• Amelia Bidowaniec – wicemistrzyni Dolnego Śląska!
2. na 100 m stylem klasycznym,
2. na 200 m stylem klasycznym,

• Zofia Chilarska – mistrzyni Dolnego Śląska!
3. na 200 m stylem motylkowym w kategorii 15 lat i starsi,
1. na 50 m stylem motylkowym,
2. na 100 m stylem motylkowym,
Zosia startowała w też ze starszymi zawodniczkami i wywalczyła wysokie czwarte miejsca na dystansach 50 m stylem dowolnym i motylkowym oraz 100 m stylem motylkowym.

• Jagoda Stankowska – wicemistrzyni Dolnego Śląska!