komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

IV Przegląd Młodych Organistów

środa, 11.10.2017 15:11 , komentarze: 0 , odsłony: 336
kategorie artykułu:

Studenci z trzech uczelni wyższych wystąpią podczas IV Przeglądu Młodych Organistów, który odbędzie się 20-21 października br. W pierwszym dniu zagrają w Bożanovie (Czechy), w drugim – w Wambierzycach.

Po rocznej przerwie powraca Przegląd Młodych Organistów, organizowany od 2013 r. przez Gminę Radków we współpracy z czeskimi partnerami. Za każdym razem jeden koncert odbywa się w Broumovie lub Bożanovie (Czechy), a drugi w Bazylice WNMP w Wambierzycach. Z Polski występują uczniowie prof. Piotra Rojka, z czeskiej do tej pory byli to studenci prof. Vaclava Uhlira, a teraz wystąpią studenci Akademii Muzycznej (AMU) w Pradze i Akademii Muzycznej (JEMU) w Brnie. W wykonaniu młodych organistów usłyszymy utwory znanych europejskich kompozytorów - od renesansu do współczesności.

Przegląd Młodych Organistów to jedna z wielu imprez muzycznych organizowanych w ciągu roku na terenie Gminy Radków. Ta w szczególny sposób podkreśla wyjątkowość instrumentu, który jak żaden inny dobitnie kojarzony jest z kościołami.

Przegląd Młodych Organistów jest częścią projektu „Wspólnie dla Kultury”, współfinansowanego przez Unię Europejską.

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
Kawiarnia W Dobrym Guście
Kawiarnia W Dobrym Guście
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA