komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

Infrastruktura i inwestycje Powiatu Dzierżoniowskiego

poniedziałek, 2.10.2017 00:00 , odsłony: 658
kategorie artykułu:

Powiat Dzierżoniowski we współpracy z gminami i Urzędem Marszałkowskim realizuje szereg inwestycji drogowych, poprawiających jakość przemieszczania się mieszkańców jak i odwiedzających nas gości.

Wśród największych już zrealizowanych inwestycji znajduje się droga łącząca centrum powiatu z drogą krajową numer 8 (Dzierżoniów - Łagiewniki). Jest to strategiczna trasa dla całej gospodarki powiatu. Znacząco skróciła ona czas dojazdu do autostrady A4 i drogi ekspresowej S8, dzięki czemu zwiększono potencjał gospodarczy Ziemi Dzierżoniowskiej, a także otwarto nowe możliwości inwestycyjne dla przedsiębiorców.

Drugą, ważną zarówno dla mieszkańców jak i dla turystów drogą, jest gruntownie przebudowana trasa z Bielawy do Pieszyc. Trasa ta wiedzie u podnóża Gór Sowich, które turyści mogą podziwiać korzystając z miejsca odpoczynku dla piechurów i rowerzystów. Z tego miejsca rozciąga się również równinny krajobraz na większą część Kotliny Dzierżoniowskiej wraz z panoramą Dzierżoniowa, Bielawy i Pieszyc.

Wartość inwestycji w ostatnich kilku latach przekroczyła 100 milionów złotych, a na te zaplanowane na przyszłe lata, zarezerwowano i pozyskano już podobną kwotę.

Największą zaplanowaną i realizowaną inwestycją na terenie powiatu, jest budowa południowej obwodnicy Dzierżoniowa i Piławy Dolnej. Usprawni ona przejazd przez teren powiatu i zwiększy możliwości inwestycyjne dla przedsiębiorców, polepszając dojazd do terenów specjalnych stref ekonomicznych w Bielawie i Dzierżoniowie. Na szybkości przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi miejscowościami skorzysta również branża turystyczna. Trasa będzie przebiegała blisko kolejnej ogromnej inwestycji realizowanej przez Miasto Dzierżoniów - przebudowie budynków stacji kolejowej i tworzonemu w tym miejscu centrum przesiadkowego.

Dzięki połączeniu tych dwóch inwestycji, odwiedzający nas goście będą mogli dojechać tutaj pociągiem, lub własnym samochodem i zostawiając go na parkingu, przemieszczać się po powiecie komunikacją zbiorową. Będzie to miało również ogromny wpływ na środowisko i zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza przez spaliny samochodowe.

W ciągu ostatnich kilku lat na terenie powiatu zostały też przebudowane drogi lokalne, które służą głównie mieszkańcom i turystom. Komfort podróżowania po powiecie poprawia się z roku na rok, a ilość zaplanowanych remontów i innych inwestycji jest ogromna.

Przyłącz się… rozbuduj z nami powiat!

 
dzisiaj, 1 godz temu
1
wtorek, 20.2.2018 12:40
27
poniedziałek, 19.2.2018 09:50
sobota, 17.2.2018 16:24
piątek, 16.2.2018 09:43
15
piątek, 16.2.2018 07:41
czwartek, 15.2.2018 08:35
6
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
Kawiarnia W Dobrym Guście
Kawiarnia W Dobrym Guście