komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 18 stycznia 2018

Piotra, Małgorzaty

DIABEDANCE – razem przeciwko cukrzycy

wtorek, 16.5.2017 09:04 , komentarze: 1 , odsłony: 1123
kategorie artykułu:

Taniec DIABEDANCE jest projektem ogólnopolskim Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej. Ideą popularyzacji tego tańca jest edukacja, zwiększanie świadomości o zagrożeniach jakie niesie ze sobą cukrzyca, czynnikach ją wywołujących, poprawa komfortu życia pacjentów z cukrzycą, przełamywanie barier, zapobieganie bardzo groźnym powikłaniom cukrzycy oraz pomoc w kontrolowaniu cukrzycy u osób chorych. Diabedance to również zabawa, spontaniczność oraz zjednoczenie się pokoleń.

W powiecie kłodzkim dynamicznie zwiększa się liczba zachorowań na cukrzycę. Chorują ludzie w różnym wieku, rośnie liczba chorych dzieci i młodzieży. Przodujemy niestety również w województwie dolnośląskim w liczbie zgonów z powodu powikłań cukrzycy. Dlatego tak ważna jest profilaktyka pierwotna i wtórna, kontrolowanie poziomu cukru, a przede wszystkim promowanie zdrowego, aktywnego trybu życia wszystkich pokoleń- młodszych i starszych.

Z inicjatywy Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej we współpracy z Galerią Handlową Twierdza Kłodzko oraz Oddziałem Kardiologicznym Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłodzku 13 maja br. zorganizowano imprezę próby pobicia rekordu Polski w tańcu Diabedance. Rekord został przez nas ustanowiony w liczbie 152 osób. Nie jest to jeszcze rekord oficjalny, ale nie ma w Polsce w tej dyscyplinie ustanowionego rekordu dlatego podjęto próbę ustanowienia rekordu i sprawdzenia czy będzie zainteresowanie tym projektem. Organizatorzy zakładali, że uda się zaprosić do tańca 100 osób - zakładany wynik został zdecydowanie przekroczony. Nieoficjalnie ustanowiono rekord 152 osób jednocześnie tańczących taniec DIABEDANCE - razem przeciwko cukrzycy. Wszyscy uczestnicy imprezy biorący udział w tańcu otrzymali okolicznościowe koszulki z logo organizatorów oraz pamiątkowe dyplomy.

W imprezie profilaktyki cukrzycy udział wzięli: Oddział Kardiologiczny w Kłodzku, Centrum Medyczne SALUS w Kłodzku, Wyższa Szkoła Medyczna w Kłodzku, SEK Ośrodek Medycznej Pielęgnacji Stóp w Kłodzku, Fitness 4 FITT  oraz Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Kłodzku.

Konsultacji medycznych-diabetologicznych udzielał pan Artur Kilijanek lekarz diabetolog z firmy „Eskulap” w Kłodzku oraz pani Barbara Soboń pielęgniarka oddziałowa oddziału kardiologicznego w Kłodzku, zajmująca się edukacją zdrowotną w zakresie cukrzycy.

Całość imprezy uświetnili oprawą muzyczną i tańcem: zespół VOCAL PROJEKT  A. Bilińskiej, grupa taneczna FIKANDER  V. Janowicz oraz gitarzyści GITARIADY W. Kozakowskiego.

Organizatorzy imprezy składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się w udział w imprezie.

http://powiat.klodzko.pl

 

Wasze komentarze

środa, 17.1.2018 16:33
24
środa, 17.1.2018 11:21
1
wtorek, 16.1.2018 16:00
14
wtorek, 16.1.2018 12:09
3
poniedziałek, 15.1.2018 13:57
27
niedziela, 14.1.2018 18:01
39
piątek, 12.1.2018 09:10
1
Kawiarnia W Dobrym Guście
Kawiarnia W Dobrym Guście
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele