komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

niedziela, 25 lutego 2018

Wiktora, Cezarego

[FOTO] 60 lat biblioteki w Wojborzu

piątek, 26.5.2017 13:29 , komentarze: 0 , odsłony: 2003
kategorie artykułu:

24 maja 2017 roku, Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Wojborzu świętowała 60-lecie istnienia. Urodziny odbyły się w Domu Ludowym, gromadząc przedstawicieli władz gminy, przyjaciół i sympatyków tutejszej biblioteki oraz najwierniejszych czytelników.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in.: zastępca Wójta Gminy Kłodzko Urszula Panterałka wraz z samorządowym koordynatorem Wojbórza Alicją Mateńko, proboszcz Parafii ks. Zdzisław Wojtowicz, dyrektor miejscowego Zespołu Szkół Bogdan Ogrodowczyk, dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko Ewelina Ptak oraz dyrektor Zespołu Placówek Sojoterapeutycznych w Kłodzku Dorota Krężlewicz-Skrobot z liczną delegacją pracowników i wychowanków.

Na wstępie jubileuszu, w czytelni dyrektor Biblioteki Mariola Huzar wraz ze starszym bibliotekarzem Małgorzatą Kłonowską otworzyły wystawę „Pasje bibliotekarzy i czytelników”. Swoje dzieła wystawili:

Władysława Hnatów z Wojborza – szydełkowanie

Stanisław Górski z Wojborza – malarstwo

Jadwiga Łazarowicz ze Starego Wielisławia – gobeliny

Ewa Włosek ze Starego Wielisława – decoupage

Magdalena Berestecka z Żelazna  – biżuteria

Roma Szczerbień z Krosnowice – malowanie na jedwabiu

Dorota Skornąg z Krosnowic – rękodzieło artystyczne

Filia Bierkowice (czytelnicy) – prace plastyczne

Filia Wojbórz (czytelnicy) – rękodzieło artystyczne

W sali widowiskowej, dla zaproszonych gości na scenie zaprezentowali się aktorzy z kółka teatralnego OKSiR w baśniowym spektaklu „Kopciuszek”, według pomysłu pań Dagmary Łastowskiej i Alicji Hnatów. Aktorzy – uczniowie (z miejscowej szkoły) zawojowali całą publiczność swoimi osobowościami i talentami. Oklaskom nie było końca i padły propozycje na przyszłość.

Następnie były okolicznościowe życzenia, kwiaty, prezenty i oczywiście torty, które ufundowali Przedsiębiorstwo Piekarniczo-Cukiernicze Machela w Jaszkowej Dolnej oraz miejscowa bibliotekarka Małgorzata Kłonowska.

Jubileusz biblioteki stał się również okazją do wręczenia wyróżnień i podziękowań dla pracowników Biblioteki, z okazji majowego Święta bibliotekarza i bibliotek.

Urszula Panterałka, w imieniu wójta Gminy Kłodzko Stanisława Longawy, mówiła, że praca bibliotekarza, to nie tylko spełnienie edukacyjnych i intelektualnych potrzeb czytelników biblioteki, ale także budowanie prężnej i nowoczesnej placówki, otwartej na wyzwania współczesności. Dziękowała za codzienną pracę, trud i zaangażowanie w propagowaniu czytelnictwa, wiedzy oraz podejmowania wielu ciekawych inicjatyw. Życzyła spełnienia planów i zamierzeń, dalszych sukcesów i satysfakcji na niwie kulturalnej oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 

Uhonorowano także Czytelników Roku 2016. Są to:

Pani Joanna Oryl – Filia nr 2 w Krosnowicach, rekordzistka, która przeczytała 146 książek

Pani Edyta Misiewicz – Filia w Jaszkowej Górnej, 140 przeczytanych książek

Pan Krzysztof Henner – Filia w Bierkowicach, 139 książek

Pani Krystyna Olejnik – biblioteka centralna w Ołdrzychowicach Kłodzkich, 116 książek

Pani Maria Tarasiuk – Filia w Wojborzu, 97 książek

Pani Dorota Skornąg – Filia nr 1 w Krosnowicach, 94 książki

Pani Małgorzata Marciniak – Filia w Szalejowie Górnym, 91 książek

Pani Jadwiga Łazarowicz – Filia w Starym Wielisławiu, 87 książek

Pani Wiesława Włodarczyk – Filia w Wojciechowicach, 73 książki

Uczennica Anna Kustra – Filia w Żelaźnie, 64 książki

 

Tradycyjnie, wręczony został tytuł „Przyjaciela Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko” dla Zespołu Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku, za m.in. baśniową współpracę przy organizacji Festiwali bajek z Andersenem, aktywność w działaniach bibliotecznych w Filii nr 1 w Krosnowicach, udział w akcji Narodowego Czytania….

Dzień później, 25 maja, podczas Powiatowych Obchodów Święta Bibliotekarza i Bibliotek w Kłodzku, przewodnicząca Oddziału Kłodzkiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich pani Klaudia Lutosławska-Nowak, uhonorowała bibliotekę w Wojborzu Medalem „W dowód uznania” za zasługi na rzecz bibliotekarstwa, czytelnictwa, jak i Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

 

Wasze komentarze

czwartek, 28.12.2017 09:54
1
czwartek, 21.12.2017 10:58
poniedziałek, 18.12.2017 14:53
piątek, 21.7.2017 14:10
piątek, 21.7.2017 09:05
piątek, 26.5.2017 13:29
poniedziałek, 22.5.2017 10:50
czwartek, 11.5.2017 13:23
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kawiarnia W Dobrym Guście
Kawiarnia W Dobrym Guście
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA