komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

czwartek, 22 marca 2018

Katarzyny, Boguslawa

Zostaw swój 1% w Dzierżoniowie

czwartek, 16.2.2017 10:02 , komentarze: 0 , odsłony: 497
kategorie artykułu:

Jak co roku namawiamy Państwa, by wypełniając zeznanie podatkowe przekazać część podatku organizacjom służącym lokalnej społeczności. Warto samemu zdecydować, do kogo trafią nasze pieniądze. W każdą środę będziemy cyklicznie publikować informacje o działalności dzierżoniowskich organizacji, którym można przekazać 1% podatku.

W tym roku na liście organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych znajduje się 16 organizacji i stowarzyszeń z naszego miasta. Sam mechanizm przekazania jest bardzo prosty - wystarczy obliczyć swój jeden procent podatku i wpisać KRS wybranej organizacji do PiT-u.

Wniosek podatnika o przekazanie 1% wybranej organizacji, zostanie zrealizowany tylko wtedy, gdy podatnik zapłaci w pełnej wysokości należny podatek. Pieniądze na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy w lipcu lub w sierpniu roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe.

Więcej informacji o przekazywaniu 1% podatku organizacjom pożytku publicznego znajdą Państwo na stronie www.jedenprocent.pl.

Wykaz dzierżoniowskich organizacji uprawnionych do otrzymania 1% podatku w 2017 r.:

STOWARZYSZENIE BEZPIECZNA GMINA – BEZPIECZNY POWIAT
KRS: 0000054469
Stowarzyszenie prowadzi działalność w zakresie bezpieczeństwa, porządku publicznego, ochrony przeciwpożarowej i edukacji. Dofinansowuje organizacje działające w obszarze bezpieczeństwa i organizuje akcje w tym zakresie.


STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT „AZYL"
KRS 0000062210
Ratuje bezpańskie, zagubione lub znalezione zwierzęta. Prowadzi schronisko „Azyl” i udane adopcje czworonogów. Dysponuje schronieniem dla 250 psów.


"NA PAWŁOWYM WZGÓRZU" STOWARZYSZENIE KLUBU ABSTYNENTA
KRS: 0000084416
Stowarzyszenie założyła przed 17 laty grupa mieszkańców chcąca nieść pomoc osobom uzależnionym. Jego działalność opiera się na podstawowych zasadach chrześcijańskich i obejmuje teren Dzierżoniowa.


TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW DZIERŻONIOWA
KRS 0000099206
Gromadzi materiały archiwalne, propaguje historię Dzierżoniowa i regionu, prowadzi kroniki miasta, edukacją regionalną i przygotowuje „Rocznik Dzierżoniowski”.


LUDOWY KLUB SPORTOWY „ATOM” W DZIERŻONIOWIE
KRS 0000103666
Popularyzuje kolarstwo. Zwodnicy „Atom-u” co roku reprezentują Polskę w imprezach międzynarodowych, są wielokrotnymi medalistami Mistrzostw Polski. Duża grupa zawodniczek klubu jest w Kadrze Narodowej.


STOWARZYSZENIE „EDUKACJA I RODZINA”
KRS 0000157403
Pomaga uczniom, organizuje wypoczynek pozalekcyjny, pomaga rozwijać talenty najmłodszych mieszkańców. Szczególną uwagę skupia na wspomaganiu grup terapeutycznych dla dzieci wymagających indywidualnej opieki.


TOWARZYSTWO MIAST PARTNERSKICH DZIERŻONIOWA
KRS 0000179638
Zajmuje się nawiązywaniem i prowadzeniem kontaktów z mieszkańcami miast partnerskich Dzierżoniowa, propagowaniem przedsięwzięć kulturalnych, sportowych i turystycznych regionu.


STOWARZYSZENIE NA RZECZ REMONTU I RENOWACJI ZABYTKOWEGO KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO PW. ŚW. JERZEGO W DZIERŻONIOWIE
KRS 0000195739
Wspiera remont i renowację najstarszej dzierżoniowskiej świątyni, gromadząc środki finansowe i wspomaga parafię w poszukiwaniu funduszy.  


STOWARZYSZENIE POMOCY HONOROWYM DAWCOM KRWI
KRS 0000202053
Jego członkowie ratują zdrowie i życie, przyczyniają się do promocji krwiodawstwa oraz do zwiększenia liczby osób oddających krew.


FUNDACJA L.M. OCHRONY ZDROWIA, KULTURY I SPORTU
KRS 0000202225
Udziela pomocy młodzieży, osobom niepełnosprawnych oraz mieszkańcom w podeszłym wieku znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.


TOWARZYSTWO OŚWIATOWE ZIEMI DZIERŻONIOWSKIEJ
KRS 0000217528
Wspiera inicjatywy społeczne wzbogacające możliwości edukacyjnych dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi też inicjatywy tworzące warunki do pełnego rozwoju intelektualnego i fizycznego.


STOWARZYSZENIE „POMÓŻMY REALIZOWAĆ MARZENIA”
KRS 0000244620
Przydziela stypendia, zapomogi, opłaca dojazdy do szkoły, udziały w konkursach, olimpiadach i zawodach. Organizuje też letnie obozy nad morzem.


FUNDACJA EDUKACJI OBYWATELSKIEJ I ROZWOJU
KRS: 0000274402
Każdego roku środki otrzymane w ramach 1% przekazuje dla klubów sportowych organizujących zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży oraz na zakup sprzętu sportowego.


STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ DZIERŻONIOWSKIEGO EKONOMIKA
KRS 0000274502
Upowszechniania i chroni prawa dziecka. Prowadzi działalność w zakresie nauki, edukacji, oświaty i wychowania w celu podnoszenia kwalifikacji i poziomu wiedzy oraz wymiany doświadczeń między absolwentami i szkołą.


FUNDACJA „SALUS PRO FAMILIA”
KRS 0000311436
Zajmuje się ochroną zdrowia, profilaktyką i zwiększaniem świadomości społecznej w zakresie zdrowego stylu życia i przeciwdziałaniu patologiom społecznym.


POLSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ KOŁO W DZIERŻONIOWIE
KRS 0000356404
Prowadzi ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczy. Pomaga swoim podopiecznym w osiąganiu niezależności, samodzielności i zaradności życiowej. Prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej i dom rodzinny z mieszkaniami wspomaganymi.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 14 godz temu
środa, 21.3.2018 09:28
1
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Miral
Miral
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
KROS-SKI Bielawa
KROS-SKI Bielawa
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Podologia Bielawa
Podologia Bielawa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
CAR-SERVIS
CAR-SERVIS
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Tomograf3D
Tomograf3D
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Okna Wochnik
Okna Wochnik
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny