Zapaśniczki i zapaśnicy z Pieszyc walczyli na matach w Czechach i Malczycach

poniedziałek, 20.3.2023 07:55 516 0

W dniu 18 marca 2023r w Hradec Kralove w Czechach odbył się Memoriał Frantiska Manaska w stylu wolnym w zapasach. W zmaganiach uczestniczyło ponad 180 zawodniczek i zawodników z 4 państw: z Niemiec, Słowacji, Polski i Czech. Tego samego dnia w Malczycach odbył się Dolnośląski Turniej Zapaśniczy dzieci. W Hradec Kralove Pieszyce reprezentowali– Milena Dolinna 25kg, Dawid Dolinny 35kg, Marcelina Niespiałowska 28kg, Małgorzata Nowotniak 39kg a w Turnieju w Malczycach Oliwia Międła 31kg, Maria Nowotniak 31kg, Karolina i Julia Borczyk, Lena Bagińska, Julia Jasonek, Wojciech Stec, Natan Gicewicz oraz Maciej Talaga. Najlepiej zaprezentowała się w Czechach Małgorzata Nowotniak, która wywalczyła złoty medal. Srebrny medal zdobyła Milena Dolinna. Brązowy krążek wywalczyła Marcelina Niespiałowska. Wszystkie te dziewczyny musiały walczyć z chłopcami. Dawid Dolinny uplasował się na 7. miejscu.

W Malczycach złote medale wywalczyli Oliwia Miedła, Maria Nowotniak, Karolina Borczyk oraz Natan Gicewicz. Srebrny krążek zdobyła Julia Borczyk a brązy otrzymali Lena Baginska, Julia Jasonek, Wojciech Stec oraz Maciej Talaga. Opiekunami na zawodach byli trenerzy Stanisław Warchoł, Artur Walicki oraz Tomasz i Alina Nowotniak i Emila Kołosz.

- Dzięki takiej rywalizacji młodzi adepci zapasów nabierają doświadczenia w startach zapaśniczych. Jeszcze przed nami organizacja XII Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego z okazji Konstytucji 3 Maja – mówi Stanisław Warchoł.

Wyjazd współfinansowany ze środków UM w Pieszycach.