Wyśmienity sezon Żelaznych Byków
UKS IRON BULLS Bielawa to klub działający od 2013 roku przy Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Gimnazjum w Bielawie. Kadra Trenerska w składzie: Stanisław Warchoł, Mariusz Tyrcha oraz Norbert Warchoł nastawiona jest na pracę z młodzieżą.
Na co dzień w naszym klubie trenuje ponad 60 dzieciaków w 3 grupach wiekowych. Dzięki życzliwości Dyrekcji Szkoły na czele z Panem Dyrektorem Dariuszem Spychalskim placówka uczestniczy w IV Edycji programu „ Zapasy sportem wszystkich dzieci. W Kadrze Narodowej Zapasów w grupie junior oraz junior młodszy są: Karolina Kozłowska, Olimpia Łosyk, Roksana Łosyk, Magda Błaszczyszyn, Sandra Moskal, Adela Przybylak, Nasi zawodnicy Reprezentowali Polskę w takich krajach jak Austria, Niemcy, Hiszpania, Czechy, Włochy.
Zdobyliśmy dotychczas 9 medali Mistrzostw Polski – 2 złote, 1 srebrny oraz 6 brązowych.
W Mistrzostwach Europy nasz kraj reprezentowali Weronika Smaczyńska, Adela Przybylak oraz trener Norbert Warchoł.
W ramach współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży klasyfikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki zdobyliśmy dotychczas 80pkt.
Najważniejsze dotychczasowe wyniki sportowe zawodniczek oraz zawodników w roku 2019:
Karolina Kozłowska – złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorek w Sumo 70kg. brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorek w zapasach 72kg, brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek w zapasach 68kg., brązowy medal Pucharu Polski Juniorek w zapasach kat.68kg, V miejsce w M/n Turnieju Seniorek Wolfurt Austria 68kg., V miejsce w Otwartych Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorek 68kg, Członek Kadry Narodowej Juniorek w zapasach 2019.
Olimpia Łosyk –brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Zapasach 53kg, brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek w Sumo 60kg, V miejsce w Pucharze Polski Kadetek 53kg, złota medalistka Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorek 53kg., IX miejsce M/n Turniej Dormagen 53kg, Członek Kadry Narodowej w Zapasach w roku 2017-2019
Denis Mateyko – V miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach styl wolny 125kg.
Adela Przybylak – Złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Zapasach 57kg, Złoty medal Pucharu Polski Kadetek w zapasach kat. 57kg, IX miejsce M/n Turniej Zapaśniczy Dormagen 57kg
Weronika Smaczyńska – XX Miejsce w Mistrzostwach Europy Młodziczek w Zapasach 58kg, brązowa medalistka Mistrzostw Polski Młodziczek w Sumo 65kg, złota medalistka Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Sumo 65kg złota medalistka Międzynarodowego turnieju Zapaśniczego w Bielawie kat. 58kg. Złota medalistka M/n Turnieju w Gogolinie 62kg, Złota medalistka Ogólnopolskiego Turnieju Zapaśniczego w Krotoszynie 58kg. Złota medalistka Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Pieszycach 62kg, Srebrna medalistka OTK Olsztyn 58kg, Członek Kadry Dolnego Śląska Młodziczek 2018-2019.
Roksana Łosyk – Srebrna medalistka Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorek kat. 62kg. V miejsce w Pucharze Polski Juniorek w Zapasach 59kg, Członek Kadry Narodowej Juniorek Młodszych w zapasach 2018-2019.
Sandra Moskal - brązowa medalistka Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorek kat. 59kg
Członek Kadry Narodowej Kadetek w zapasach 2017-2019
Antonii Koper – srebrny medalista Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Bielawie 55kg. Członek kadry Dolnego Śląska. Kadetów
Franciszek Koper – złoty medalista Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczym w Bielawie kat. 55kg, Członek Kadry Dolnego Śląska Kadetów.
Joanna Nowak – Srebrna medalistka Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Sumo 65kg, srebrna medalistka Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Bielawie 62. Srebrna medalistka Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Pieszycach 62kg.
Członek Kadry Dolnego Śląska Młodziczek.
Sofia Savina – XIII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych w Zapasach 57kg, brązowa medalistka Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorek w Zapasach 50kg, V miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Gogolinie 53kg
Klaudia Smaczyńska –brązowa medalistka Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Bielawie 62kg. brązowa medalistka Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Pieszycach 66kg
Klaudia Kutyba – brązowa medalistka Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Bielawie 33kg, brązowa medalistka Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Pieszycach 33kg V miejsce w M/m Turnieju Zapaśniczym w Bodzentynie 36kg.
Szymon Werner – V miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów w Sumo +95kg, VIII miejsce w Pucharze Polski Kadetów w zapasach110kg, IX miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów, X miejsce w II Pucharze Polski Kadetów 110kg, V miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Bielawie 92kg
Weronika Stasiek – brązowa medalistka M/n Turnieju Zapaśniczego w Bielawie 42kg.
Członek Kadry Dolnego Śląska Młodziczek. V miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Pieszycach 46kg, VII miejsce w MMM Sumo 50kg
Patrycja Smaczyńska – brązowa medalistka Mistrzostw Polski Młodziczek w Sumo 60kg, Srebrna medalistka Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Sumo 60kg brązowa medalistka M/n Turnieju Zapaśniczego w Gogolinie 58kg brązowa medalistka OTK Olsztyn 58kg, brązowa medalistka Międzynarodowego Turnieju w Bielawie kat. 54kg. Członek Kadry Dolnego Śląska Młodziczek.
Maciej Wilk – VII miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w sumo +75kg. złoty medalista M/n Turnieju Zapaśniczego w Gogolinie 75kg, złoty medalista M/m Turnieju Zapaśniczego w Bodzentynie 68kg, złoty medalista Ogólnopolskiego Turnieju w Sieradzu 75kg srebrny medalista Międzynarodowego Turnieju w Bielawie kat. 68kg . Srebrny medalista Ogólnopolskiego Turnieju Zapaśniczego w Krotoszynie 75kg Brązowy medalista Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Pieszycach 68kg, VII miejsce w MMM Sumo 70kg
Michał Łakomski – srebrny medalista Ogólnopolskiego Turnieju w Sieradzu 75kg, srebrny medalista M/n Turnieju w Bielawie 38kg. Srebrny medalista M/n Turnieju Zapaśniczego w Bodzentynie38kg, brązowy medalista Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Pieszycach 40kg V miejsce w Mistrzostwach Śląska Dzieci 38kg
Bartosz Kutyba - Złoty medalista M/n Turnieju Zapaśniczego w Bielawie 25kg. Brązowy medalista Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Pieszycach 25kg
Mateusz Smagieł – brązowy medalista Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Sumo +75kg srebrny medalista M/n Turnieju Zapaśniczego w Gogolinie 75kg, srebrny medalista Międzynarodowe Turnieju Zapaśniczego w Bielawie 75kg. Brązowy medalista M/n Turnieju Zapaśniczego w Bodzentynie 85kg. Brązowy medalista Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Pieszycach 85kg, V miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Zapaśniczym w Krotoszynie.
Tamara Dorosz – Srebrna medalistka Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Sumo 40kg brązowa medalistka Międzynarodowego Turnieju w Bielawie kat. 36kg.,
Karol Kurbiel – V miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w Sumo 40kg, Srebrny medalista Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Sumo 35kg brązowy medalista Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Pieszycach 35kg, VIII miejsce w Międzynarodowym Turnieju w Zapaśniczym w Bielawie kat. 38kg V miejsce w M/n Turnieju Zapaśniczym w Bodzentynie 35kg, V miejsce w M/n Turnieju Zapaśniczym w Gogolinie 41kg
Bartosz Goryczka – złoty medalista Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Pieszycach 25kg, brązowy medalista M/n Turnieju Zapaśniczego w Gogolinie 25kg V miejsce w Międzynarodowym turnieju w Bielawie 25kg, V miejsce w Mistrzostwach Śląska w Zapasach 29kg
Kuba Kutnik – Srebrny medalista M/m Turnieju Zapaśniczego w Bodzentynie 28kg.V miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Pieszycach 28kg
Małgorzata Byczek - złota medalistka Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Sumo 50kg
Nikola Konaszewska – brązowa medalistka Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Bielawie 58kg. ., Członek Kadry Dolnego Śląska,
Dorian Smaczyński – VII miejsce MMM Sumo 40kg
Ewa Ibis – V miejsce w M/n Turnieju Zapaśniczym w Gogolinie 58kg
Gabriela Libumska- złota medalistka Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Sumo 45kg
Kamila Purzycka - brązowa medalistka Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Sumo 50kg
Oskar Janeczek – srebrny medalista Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Sumo 55kg V miejsce w M/n turnieju zapaśniczym w Gogolinie 57kg,.VII miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Pieszycach 57kg.
Wiktoria Sońta - brązowa medalistka Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Sumo 40kg
Paweł Bury – srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski BJJ NO Gi i GI, brązowy medal w Ogólnopolskim Turnieju NO GI i GI Fight w Dzierżoniowie białe pasy +96kg,
W Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorek drużynowo zdobyliśmy 3 miejsce. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w Sumo zdobyliśmy 1 miejsce. W klasyfikacji Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików w Sumo zdobyliśmy 5 miejsce na 55 klubów .
Wielkie brawa dla najmłodszych zapaśników z naszego klubu którzy wyróżnili się postawa:
Marcel Śliwiński, Tymoteusz Wondraszek, Kamila Purzycka, Julia Żaczek, Julia Fikus, Natasza Świerczyńska, Szymon Nóżka, Zuzanna Fabiańska, Olivia Delgua, Antosia Orłowska, Julia Kuter, Zosia Malczewska, Joanna Kaczyńska, Wirginia Jaciubek, Filip Pupko, Cyryl Fajdek, Mateusz Głuszek, Marcel Mesek, Aleksander Kukurba, Błażej Wilk, Łukasz Jaciubek, Kacper Wójcik, Filip Markiel, Bartosz Głuszek, Krzysztof Kubiak, Wojciech Romaniszyn oraz Bartek Gil.
Klub w roku 2019 zorganizował Mistrzostwa Polski Kadetów i Kadetek w Sumo, V Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Burmistrza Bielawy, Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorek Zapasach, Wewnętrzny Turniej Zapaśniczy. Najmłodsi adepci brali udział w pokazach zapaśniczych w Sportowym Przedszkolu w Bielawie oraz Szkole Podstawowej w Tuszynie.
Podziękowania należą się również dla Burmistrza Miasta Bielawa Andrzeja Hordyja, która wspierał młodych zapaśników i zapaśniczki z naszego klubu, Marcina Samula – dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawie,
Zawody sportowe 2019
1. VIII Ogólnopolski Turniej NO GI i GI Fight 09.02.2018 Dzierżoniów
2. Międzynarodowy Turniej Seniorek UWW 09.02.2019 Wolfurt
3. Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Burmistrza Bielawy 16.02.2019 Bielawa
4. Międzynarodowy Turniej Kadetek 23-25.02.2019 Dormagen/Niemcy
5. Mistrzostwa Śląska Kadetów w Zapasach 2.03.2018 Ruda Śląska
6. Puchar Polski Kadetów w zapasach 08-10.03.2018 Koronowo
7. Puchar Polski Kadetek w zapasach 15-17.03.2018 Karlino
8. Turniej Krajów Wyszehradzkich Juniorek 15-17.03 Karlino
9. Ogólnopolski Turniej o Puchar Gór Świętokrzyskich – 23-24.03.2018 Kielce
10. Drużynowe Mistrzostwa Polski BJJ NO GI i GI 2403.2019 Dzierżoniów
11. II Puchar Polski Kadetów styl wolny 5-7.02.2019 Komorniki
12. II Puchar Polski Kadetek 5-7.04.2019 Komorniki
13. Ogólnopolski Turniej Młodzików w stylu wolnym 13.04.2019 Sieradz
14. Mistrzostwa Polski Seniorów w Zapasach 26-28.04.2019 Bydgoszcz
15. Mistrzostwa Polski Seniorek w Bydgoszczy 26-28.04.2019 Bydgoszcz
16. Ogólnopolski Turniej UKS 26-28.04.2019 Olsztyn
17. Ogólnopolska Olimpia Młodzieży w zapasach kobiet 1-3.05.2019 Staszów
18. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w stylu wolnym 3-5.05.2019 Kielce
19 .Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy 11.05.2019 Pieszyce
20.Ogólnopolski Turniej OTK 17-18.05.2019 Krotoszyn
21. Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy 25.05.2019 Gogolin
22. Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w sumo 1-2.06 Lublin
23. Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w Sumo 8.06.2019 Brzeg Dolny
24. Wewnętrzny Turniej w mocowaniu zapaśniczym 12.06 Bielawa
25. Mistrzostwa Polski Kadetek i Młodziczek w Sumo 14-15.06 Bielawa
26. Mistrzostwa Europy Kadetek w Zapasach 18-22.06 Feanza - Włochy
27. Mistrzostwa Europy Młodziczek 27-30.06 Kraków
28. Mistrzostwa Polski Juniorek w sumo 29-30.06 Zamość
Dodaj komentarz
Komentarze (0)