FORUM
LOTTO

środa, 25 kwietnia 2018

Marka, Jaroslawa

Trzy Rekordy Polski na Mistrzostwach Dolnego Śląska w Pływaniu w Kategorii Masters w Bielawie

poniedziałek, 9.4.2018 11:00 , komentarze: 4 , odsłony: 2369

W dniach 7 - 8.04.2018 r., po raz kolejny na Pływalni Aquarius w Bielawie odbyły się „XV Mistrzostwa Dolnego Śląska w Pływaniu w Kategorii Masters”. Zawody otworzyli: Piotr Łyżwa - Burmistrz Bielawy oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej - Władysław Kroczak, życząc wszystkim startującym, jak najlepszych wyników, niezapomnianych wrażeń, a także dobrej zabawy.

Po oficjalnym otwarciu zawodów pod opieką Magdaleny Szymczykiewicz odbył się pokaz pływania synchronicznego przez klub LUKS Aquarius Bielawa. Dziewczyny dały świetny pokaz, który był na wysokim poziomie, a także został przyjęty przez zawodników gorącymi brawami. Po zakończeniu części artystycznej rozpoczęły się mistrzostwa. W zawodach wystartowało ok. 140 zawodników z 39 klubów, którzy rywalizowali w 26 konkurencjach w poszczególnych kategoriach wiekowych na dystansach 50m, 100m i 200m.

Puchar Burmistrza dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika Dolnego Śląska zdobyli: Zuzanna Pisarska reprezentująca MKS 9 Dzierżoniów oraz Marek Rother z klubu WKS Śląsk Wrocław. Pan Marek ustanowił w swojej kategorii wiekowej dwa nowe rekordy Polski w stylu grzbietowym na 100 m - czas 1:04:71 oraz w stylu grzbietowym na 200 m - czas: 2:19:50. Kolejny rekord Polski ustanowiła Mariola Kuliś z klubu Masters Korona Kraków w stylu motylkowym na 50 m - czas 32:24. Gratulujemy!

Największą ilość medali z Powiatu Dzierżoniowskiego zdobyły kluby:

• MKS 9 Dzierżoniów - 8 złotych medali, 2 srebrne medale oraz 3 brązowe medale.
  • Masters Swim Team Bielawa - 3 złote medale oraz 1 srebrny medal.
  • Bielawa - 3 złote medale.

I miejsce w sztafecie 4 x 50m stylem dowolnym mix wywalczyli zawodnicy z klubu Royals Swimmers Ślęża z czasem 2:02:02, drugie miejsce zajęła sztafeta z KS Rekin Świebodzice z czasem 2:22:80 oraz trzecie miejsce zajął drugi zespół klubu Royals Swimmers Ślęża - czas 2:43:17.

W sztafecie 4 x 50 m stylem zmiennym I miejsce zdobyli zawodnicy z klubu Masters Wrocław z czasem 2:02:37, drugie miejsce Royals Swimmers Ślęża z czasem 2:14:83, a trzecie miejsce KS Rekin Świebodzice - czas 2:35:34.

Najstarszą zawodniczką zawodów była Krystyna Nicpoń z klubu UKS Wodnik 29 Katowice, a najstarszym zawodnikiem był Czesław Marciak z Bielawy. Zawodnicy zajmujący miejsca I - III otrzymali medale oraz dyplomy, a zwycięzcy sztafet za miejsca I - III puchary. Dekoracji zawodników dokonał Prezes Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego - Zbigniew Dubiel. Wszystkim zawodnikom gratulujemy zwycięstw i pobitych rekordów życiowych oraz dziękujemy za dostarczone emocje sportowe. Do zobaczenia za rok.