komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

piątek, 23 marca 2018

Pelagii, Oktawiana

Trubadur, poszukiwanie wiosny i antyki

poniedziałek, 19.2.2018 14:31 , komentarze: 0 , odsłony: 199
kategorie artykułu:

To tylko niektóre tematy marcowych spotkań, jakie mieszkańcom proponuje Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej. Wśród atrakcji wykłady na miejscu i wyjazdy – muzyczne i muzealne. Warto sprawdzić!

Listę marcowych spotkań otwiera wykład dr Anny Grużlewskiej „Powstanie państwa Izrael w kontekście 1968 rok i Dzierżoniowa” zaplanowany na 1 marca na godzinę 16.00 w dzierżoniowskiej bibliotece w Rynku. Dzień później przygotowany jest wyjazd do Narodowego Forum Muzycznego we Wrocławiu na koncert „Cztery pory roku”.

W „Podróże z madonnami świata” zabierze nas 6 marca Krystyna Czekaj. Spotkanie w bibliotece rozpocznie się o godz. 16.00. 8 marca także o 16.00 TOZD zaprasza do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury na spotkanie pod hasłem: „Torebka w ręce”- wykład Iwony Gołaj z Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Dwa tygodnie później (20 marca) w tym samym miejscu

wykład „Zdrowo, kolorowo czyli dary od natury dla człowieka” wygłosi dr Beata Joanna Osiecka, w ramach projektu „Start po zdrowie”.

14 marca na godzinę 16.00 TOZD zaprasza do Muzeum Miejskiego w Dzierżoniowie. Temat spotkania: „Dostojewski, Tołstoj – pisarze prorocy” wygłosi Romuald Wojciechowski.

Dzień później zaplanowano spotkanie w DOK-u, gdzie od 16.00 z Agnieszka Golą będzie można odkrywać góry.

13 i 27 marca o 17.00 w DOK-u wszyscy chętni mogą spotkać się z członkami towarzystwa w ramach projektu „Tańczące kawiarenki”.

21 marca – tradycyjnie już Towarzystwo Oświatowe zaprasza na spacer w poszukiwaniu wiosny. Wszyscy chętni poszukiwacze spotykają się o godzinie 9.00 w parku przy osiedlu Błękitnym (obok szkoły), by ścieżką spacerową przejść do Uciechowa, przez Dobrocin i powrócić do Dzierżoniowa. Spacer poprowadzi przewodnik PTTK. Warto zabrać kijki, aparat fotograficzny, kanapki i wygodne buty.

Historyk sztuki, dziennikarz i antykwariusz Jerzy Tomaszewski opowie nam 22 marca o sztućcach. Wykład pt. „Antyki na stole, czyli sztućce cenne, dziwne i zagadkowe” rozpocznie się o godz. 16.00 w bibliotece.

Nie zabraknie też wyjazdów w marcowych propozycjach TOZD. 9 marca do Opery Wrocławskiej na spektakl „Trubadur”, 24 marca do Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu Opolskim.

Szczegóły na stronie: www.tozd.dzierzoniow.pl oraz na spotkaniach TOZD

Źródło: UM Dzierżoniów

 

Wasze komentarze

wczoraj, 18 godz temu
2
czwartek, 22.3.2018 00:10
środa, 21.3.2018 18:50
środa, 21.3.2018 09:28
1
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
KROS-SKI Bielawa
KROS-SKI Bielawa
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Okna Wochnik
Okna Wochnik
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Tomograf3D
Tomograf3D
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
CAR-SERVIS
CAR-SERVIS
Podologia Bielawa
Podologia Bielawa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Mati Autogaz
Mati Autogaz
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Miral
Miral