Sukces Martyny Tylak na Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska młodzików

poniedziałek, 19.2.2018 13:47 1290 0

17 lutego w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska młodzików wystartowało ponad 250 lekkoatletów. W wałbrzyskiej hali dwukrotnie na podium stanęła Martyna Tylak z klubu Muflon Bielawa. Złoty medal zdobyła w biegu na 60m ppł z rewelacyjnym czasem 9,57 (5 czas w ogólnopolskim rankingu młodziczek). Natomiast w biegu na 60 m zdobyła srebrny medal z czasem 8,15. Oba wyniki są nowymi rekordami życiowymi na hali Martyny. Z bardzo dobrej strony pokazała się Julia Kruk, która dzielnie rywalizowała ze starszymi zawodniczkami. W biegu na 60 m wystąpiła w finale B i ostatecznie zajęła 9 miejsce w województwie. Natomiast w biegu na 300 m uplasowała się na 7 miejscu.

Starty w zawodach oraz działalność klubu wspomaga Urząd Miasta Bielawa, OSiR Bielawa oraz sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Boxmet Medical, ZPM Jerzy Gawrycki.