Siostry Martyki z medale w Pucharze Polski Seniorek w zapasach

niedziela, 4.2.2018 23:15 2846 4

W dniach 2-4.02 w Raciborzu odbył się Puchar Polski Seniorów w stylu klasycznym oraz Puchar Polski Seniorek w zapasach.

Powiat Dzierżoniowski reprezentowały: Paulina Martyka, Marzena MULKS JUNIOR Dzierżoniów oraz Roksana Łosyk, Magda Błaszczyszyn UKS IRON BULLS Bielawa.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się zapaśniczki z Dzierżoniowa Paulina Martyka kat. 62 kg która wywalczyła srebrny medal oraz Marzena Martyka Martyka kat. 57kg która wywalczyła brązowy medal Pucharu Polski Seniorek w Zapasach. Natomiast debiutujące w gronie seniorek Roksana Łosyk uplasowała się na V pozycji a Magda Błaszczszyn na VII.

Zawody te miały cel głównie szkoleniowy, gdyż zawodniczki obecnie ciężko trenowały nad przygotowaniem motorycznym. Każdy taki występ w grupie seniorek to cenne doświadczenie dla nich. Wkrótce zapaśniczki czekają starty międzynarodowe w Szwecji oraz Niemczech. W marcu natomiast będą miału okazję powalczyć w Pucharze Polski Kadetek i Juniorek oraz Międzynarodowym Turnieju w Estonii.

Wielkie podziękowanie dla firmy DRG Agro Group z Tuszyna za wsparcie młodych sportowców.