komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

sobota, 20 stycznia 2018

Fabiana, Sebastiana

Rowerem przez Powiat Dzierżoniowski

poniedziałek, 4.9.2017 00:00 , odsłony: 4084
kategorie artykułu:

Powiat Dzierżoniowski, jak i wszystkie gminy leżące w jego granicach, bardzo mocno stawia na turystykę rowerową. Starostwo wytyczyło i opiekuje się siedmioma trasami, które prowadzą przez najciekawsze zakątki powiatu.

Każdy rowerzysta przejeżdżający tymi szlakami będzie miał okazje poznać dziedzictwo kulturowe Ziemi Dzierżoniowskiej ale także zobaczyć okazy dzikich zwierząt i roślin oraz poznać ciekawych ludzi - mieszkańców powiatu. Każda z tras wiedzie cyklistów w inne miejsce powiatu. Niektóre się ze sobą krzyżują. Jedne prowadzą rowerzystów wśród wzniesień Kotliny Dzierżoniowskiej, inne zabierają ich w podróż po Górach Sowich. Wszystkie są świetnie przygotowane i oznakowane.

Szereg imprez organizowanych przez poszczególne gminy i stowarzyszenia, również zachęca do aktywnego odpoczynku. Propagowane jest kolarstwo szosowe, górskie, mtb, ale również to rodzinne, wśród pagórków i pól Ziemi Dzierżoniowskiej. Sezon rowerowy w powiecie rozpoczyna się chwilę po pierwszych roztopach. Na przełomie kwietnia i maja, na trasach rowerowych można już spotkać sporo miłośników dwóch kółek. Jednym z pierwszych wydarzeń, niejako inaugurujących oficjalnie sezon rowerowy w powiecie jest Dzierżoniowski TRAKT. Pieszo-rowerowa impreza rodzinna, która ostatnio przerodziła się również w imprezę dla zmotoryzowanych miłośników jednośladów. Każdego roku drogami powiatu przejeżdżają również ogólnopolskie wyścigi kolarskie - Międzynarodowe Kryterium Kolarskie oraz CCC Tour – GRODY PIASTOWSKIE. W Górach Sowich Stowarzyszenie Strefa MTB Sudety organizuje zawody sportowe w kolarstwie górskim. Bielawa, Pieszyce i Jodłownik, stają się wtedy centrum górskich zjazdów i podjazdów rowerowych w naszym regionie. Malownicze, trudne technicznie trasy przyciągają świetnych zawodowców ale w imprezach mogą wziąć również udział amatorzy, wystarczy w dzień zawodów zapisać się na liście startowej.

Łącznie ponad 200 kilometrów zróżnicowanych terenowo i technicznie tras czeka na cyklistów. Większość z nich poprowadzona jest z dala od ruchliwych ulic łączących poszczególne miejscowości powiatu, a te które przejeżdżają przez miasta i wsie, są oddzielone od ruchu pojazdów mechanicznych.

Infrastruktura rowerowa powiatu z każdym rokiem się powiększa, a nowe inwestycje drogowe prowadzone są w taki sposób, by przy okazji budowy nowej drogi, została też wytyczona ścieżka pieszo-rowerowa. Najlepszym tego przykładem są drogi z Bielawy do Pieszyc (otwarta w całości kilkanaście miesięcy temu) i z Dzierżoniowa do Włók (już niedługo zostanie otwarta dla cyklistów).

Każdy rowerzysta, amator i ten bardziej wymagający, znajdzie trasę dla siebie. Na dwóch kółkach nie trzeba się trzymać utartych i oznaczonych szlaków. Ten kto zechce może wyznaczyć własną trasę.

Przyłącz się… i jedź z nami!

 
piątek, 19.1.2018 12:00
czwartek, 18.1.2018 11:15
23
czwartek, 18.1.2018 09:00
40
czwartek, 18.1.2018 08:45
56
czwartek, 18.1.2018 10:56
5
środa, 17.1.2018 13:50
wtorek, 16.1.2018 14:00
100
poniedziałek, 15.1.2018 08:49
16
Okna Wochnik
Okna Wochnik
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Tomograf3D
Tomograf3D
Mechanika AUTO HAMMER
Mechanika AUTO HAMMER
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
KROS-SKI Bielawa
KROS-SKI Bielawa
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Miral
Miral
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Mati Autogaz
Mati Autogaz