Pływacy z SP 9 najlepsi w Drużynowych Mistrzostwach Dolnego Śląska 2023

niedziela, 12.3.2023 19:30 983 3

W dniu 8.03.2023 na 25-metrowej pływalni Orbita we Wrocławiu, odbył się Finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci w Pływaniu. Szkołę Podstawową nr 9 w Dzierżoniowie reprezentowało 6 dziewczynek i 6 chłopców, którzy miesiąc wcześniej wywalczyli dwa pierwsze miejsca w Finale Strefy Wojewódzkiej awansując do finału.

Reprezentacje dziewcząt i chłopców rywalizowały w wyścigach sztafetowych 6 x25m stylem dowolnym oraz w wyścigach indywidualnych na dystansach: 25m stylem motylkowym, 50m stylem grzbietowym, 50m stylem klasycznym i 50 m stylem dowolnym, a suma punktów za zdobyte miejsca w poszczególnych konkurencjach decydowała o klasyfikacji końcowej.

Reprezentacja dziewcząt zajęła 4 miejsce na Dolnym Śląsku osiągając następujące wyniki:
Pocztarek Natasza (2010), 25m stylem motylkowym, czas 18.88, 7 miejsce

Reprezentacja chłopców po zaciętej walce z drużynami z Wrocławia i Jeleniej Góry zajęła 1 miejsce oraz otrzymała tytuł Drużynowego Mistrza Dolnego Śląska 2023, a o tym historycznym sukcesie zadecydowały wyniki:
Sztafeta 6x25m st. dowolnym, czas 1:23.00, 2 miejsce