komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

wtorek, 23 stycznia 2018

Ildefonsa, Rajmunda

Największa inwestycja z udziałem środków zewnętrznych w historii Pieszyc

czwartek, 4.1.2018 10:45 , komentarze: 77 , odsłony: 12404
kategorie artykułu:

2017 rok w Gminie Pieszyce zakończył się bardzo ważnym wydarzeniem. Burmistrz Pieszyc Dorota Konieczna-Enozel w imieniu Gminy Pieszyce podpisała umowę na budowę budynku żłobka wraz z demonstracyjnym budynkiem przedszkola w Pieszycach.

Umowa została podpisana w systemie zaprojektuj i wybuduj, co oznacza, że po stronie wykonawcy inwestycji – firmy Prefabrykat Sp. z o.o. będzie wykonanie nie tylko prac budowlanych, ale także przygotowanie niezbędnej dokumentacji, w tym m.in. opracowanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę, wykonanie robót budowlanych oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu.

Koszt realizacji całego zadania to 9 647 816,01 złotych. 6.281.241,96 złotych pochodzi z dofinansowania z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego (RPO WD) 2014-2020. Gmina ze swojego budżetu pokryje koszty w wysokości 3 366 574,05 złotych.

Budynek zostanie wybudowany powyżej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieszycach, za budynkiem przy ulicy Ogrodowej 25

- To dla nas drugie bardzo ważne zadanie. Udało nam się pozyskać duże środki z Unii Europejskiej na budowę nowego obiektu szatniowo-socjalnego na stadionie i basenie miejskim, teraz sfinalizowaliśmy kwestię budowy przedszkola i żłobka – wylicza burmistrz Pieszyc Dorota Konieczna-Enozel. - Na te cele ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego pozyskaliśmy w sumie 8.066.822,10 złotych. Dziś stoimy przed faktem realizacji w Pieszycach inwestycji za najwyższą dotychczas kwotę z równie dużą dotacją z zewnątrz.

Budynki obecnego Przedszkola Publicznego nr 2, które nie spełniają dziś bardzo wygórowanych wymagań dla obiektów użyteczności publicznej, przeznaczone zostaną na mieszkania komunalne.

Część żłobkowa liczyć ma około 550 m2, a przedszkola około 1570 m2. Budynek zostanie wybudowany powyżej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieszycach, za budynkiem przy ulicy Ogrodowej 25 i będzie to bardzo nowoczesny i niskoenergetyczny obiekt spełniający potrzeby naszych mieszkańców. Obiekt będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych, a jego demonstracyjność będzie polegała na niskim zużyciu energii cieplnej.

Wstępnie zakończenie robót budowlanych planujemy na koniec 2018 roku.

Źródło: UMiG Pieszyce

 

Wasze komentarze

Bardzo dobra inwestycja! Popieram w 100%
piątek, 12.01.2018 11:06 autor: Mieszkanka Pieszyc
P.Burmistrz lubi być na tapecie,lubi się wkręcać tam...
środa, 10.01.2018 16:08 autor: demokrata
Przejdzie z PO do PiS i będzie o.k
środa, 10.01.2018 16:11 autor: obserwator
I znów ta Unia Europejska pomaga. A podobno taka zła....
poniedziałek, 08.01.2018 22:06 autor: mieszkaniec Piławy górnej.
Bez Unii się da. USA Chiny jakoś sobie dają
poniedziałek, 08.01.2018 22:40 autor:
moje dzieci nie skorzystają , bo dorosłe prawie są, ale...
sobota, 06.01.2018 14:53 autor: nielubiealepomysldobry
Najlepiej dać na kościół,i kolęda będzie leprza
niedziela, 07.01.2018 17:23 autor: autor
A gdzie to bezrobocie??? Nie pracuje ten ,co...
czwartek, 04.01.2018 12:53 autor:
Pani Dorotka jest SUPER :)
czwartek, 04.01.2018 18:28 autor:
PUKAŁBY JAK JEHOWY DO DRZWI!
sobota, 06.01.2018 11:44 autor: autor
bardzo mondra inwestycja.
piątek, 05.01.2018 23:46 autor:
A podzamcze już rozliczone?
piątek, 05.01.2018 20:39 autor: Krasnal Hałabała
Super lokalizacja ,a co na to ludzie którzy mieszkają w...
piątek, 05.01.2018 18:03 autor: MIESZKANIEC
A kiedy wodociągi w Rościszowie
piątek, 05.01.2018 16:36 autor: chyba nigdy
Gratulacje dla Pieszyc kobieta potrafi
czwartek, 04.01.2018 17:37 autor:
żebrać potrafi jak cała Polska.
piątek, 05.01.2018 04:25 autor:
zebra to twoj dzik:):)
niedziela, 07.01.2018 14:13 autor:
Dla dzieci uchodzców szykujeta , bo przecież unia darmo nie
czwartek, 04.01.2018 13:31 autor: CIAPATY
Unia dała pieniądze a później da dzieci (wiadomo jakie i...
piątek, 05.01.2018 04:22 autor: pieszyce to dno
oficjalne poparcie ZRPD (zjednonoczej rady powiatu dzierżoniowskiego) dla obecnego burmistrza...
piątek, 05.01.2018 00:10 autor: b. Radny Bielawa l. głosów 124
Czy wiadomo coś o zmianach w rozkładać, od wtorku wracam...
czwartek, 04.01.2018 20:50 autor: Jola z obuwniczego
Moje dziecl nie pójdę nigdzie
czwartek, 04.01.2018 20:30 autor:
no,no ale z tej p. Doroty to niezła laska!!!!.
czwartek, 04.01.2018 18:32 autor: aaa
Dieter Meier w Pieszycach ? :D
czwartek, 04.01.2018 17:33 autor:
Z dwóch przedszkoli zrobią mieszkania ,i je sprzedadzą...
czwartek, 04.01.2018 17:00 autor: MIESZKANIEC
Jakoś z trudem dociera do publiki to, że autobusy są...
czwartek, 04.01.2018 16:20 autor: ...
Bardzo ładna z niej kobieta...
czwartek, 04.01.2018 16:13 autor:
Czy na podworku miales/-as przydomek "Smerf Maruda"?:-)
czwartek, 04.01.2018 13:49 autor: Observer
To tylko początek! Będzie więcej!
czwartek, 04.01.2018 13:20 autor:
to jak nie będzie pieniędzy z UE to co będzie...
piątek, 05.01.2018 04:20 autor: nie ma dzieci i nie będzie
wczoraj, 18 godz temu