środa, 25 kwietnia 2018

Marka, Jaroslawa

MKS 9: Pływacy w Jeleniej Górze

niedziela, 8.4.2018 17:47 , komentarze: 0 , odsłony: 29176

W dniach 07-08.04.2018 roku, w Jeleniej Górze, odbył się po raz siódmy Karkonoski Puchar Sprintu, na 25m basenie. W zawodach udział wzięło 267 zawodników z 24 klubów. Nasz klub reprezentowało 19 zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala.

W kategorii 2007-2008:

Igor Wierzbicki zdobył dwa medale, złoty na dystansie 50m stylem dowolnym (33,61) i srebrny na dystansie 50m stylem motylkowym (39,07).

W kategorii 2005-2006:

Wiktoria Bejster zdobyła srebrny medal na dystansie 50m stylem dowolnym (30,49) a rywalizację na dystansie 50m stylem grzbietowym z czasem 36,32 zakończyła na czwartym miejscu.

W kategorii 2002-2004:

Julia Kuleta zdobyła brązowy medal na dystansie 50m stylem grzbietowym z czasem 34,71.

Paulina Porębska zajęła dwa piąte miejsca na dystansach, 50m stylem dowolnym (30,65) i 50m stylem motylkowym (33,57).

W kategorii 2001 i starsi:

Paweł Juraszek zdobył złote medale na dystansach 50m (22,14) i 100m (49,82) stylem dowolnym i 50m stylem klasycznym (28,60). Srebrny medal wywalczył na dystansie 100m stylem klasycznym (1:03,20).

Kacper Dereń zdobył trzy medale, złoty na dystansie 100m stylem motylkowym (55,79)  i dwa srebrne na dystansie 50m stylem motylkowym (25,39) i 100m stylem dowolnym (52,55).

Jakub Bielski zdobył dwa medale, srebrny na dystansie 100m stylem motylkowym (58,10) i brązowy na dystansie 100m stylem dowolnym (53,91), a dystans 50m stylem motylkowym z czasem 26,48 ukończył na czwartym miejscu.

Sztafety 4x50m stylem dowolnym w składzie  Bejster Wiktoria, Wierzbicka Liliana, Kuleta Julia, Porębska Paulina zajęły drugie miejsce kończąc rywalizację z czasem 2:05,16.

Sztachelek Miłosz, Magdalena Ramilowska, Aleksandra Dudzińska, Daria Siejk, Oskar Szuster, Kacper Tatarzyn, Kut Mateusz, Michalkiewicz Jakub, Nawrot Hanna i Żebrowska Paulina uzyskali dobre wyniki, poprawiając swoje rekordy życiowe.

W punktacji wielobojowej, w kategorii open, Paweł Juraszek zajął pierwsze miejsce a Kacper Dereń – trzecie.

Uczestnictwo zawodników klubu w VII Karkonoskim Pucharze Sprintu zostało współfinansowane ze Środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów.