komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

czwartek, 22 marca 2018

Katarzyny, Boguslawa

List Czytelnika Doba.pl dotyczący parku w Dzierżoniowie

piątek, 11.8.2017 09:54 , komentarze: 9 , odsłony: 1390
kategorie artykułu:

                                                 List Czytelnika Doba.pl

Szanowni Państwo.
Zajmuje mnie znowu (sytuacja powtarza się od kilku lat) obserwacja niszczenia "parku" międzyosiedlowego przez chmary ptaków nadlatujących wczesnym wieczorem.Słowo park zostało umieszczone w cudzysłowie celowo,ponieważ jest to zaniedbany zapomniany przez Boga, ludzi, władze miejskie  i SM  fragment miasta (W. Ostrowska kilka lat temu z wielką swadą ogłaszała program rewitalizacji dzierżoniowskich parków. Na szumnych zapowiedziach się skończyło). Teraz park osiedlowy jak zwykle o tej porze jest miejscem mocno śmierdzącym i brudnym - taka Bajkolandia 2. Drzewa od nadmiaru nawozu mocno chorują. Ptaszyska powoli zaczynają zajmować drzewa na Osiedlu Jasnym. Ponieważ temat jest "śmierdzący" a lokalna władza do takich nie podchodzi proponuję jej rozwiązanie, które zdało doskonale egzamin w Busku-Zdrój. Tam miasto opanowały wrony. Poradzono sobie z tym w kilkanaście dni. Sprowadzono do miasta sokolników. Puszczane sokoły zdały egzamin. Miasto stało się czyste i zadbane. Dzierżoniów pewnie nigdy nie będzie czysty i zadbany (dlaczego - to temat na szerszą dyskusję) ale park można uporządkować przeganiając niechcianych przybyszów.

Pozdrawiam
Czytelnik
Os.Jasne

                                      Oświadczenie Urzędu Miasta Dzierżoniów

Przeanalizujemy ten pomysł, choć pojawia się pytanie, czy jego realizacja nie spowoduje jedynie przesunięcia problemu w inne miejsce lub miejsca położone bliżej budynków mieszkalnych. To także pytanie, czy należy ingerować w przyrodę, ponieważ związane z tym zmiany są często nie do przewidzenia. Wśród czytelników znajdą się i zwolennicy i przeciwnicy takich działań.

To nie jest tak, że osoby zarządzające Dzierżoniowem nie widzą tego problemu. To kwestia potrzeb, priorytetów i oczywiście pieniędzy. Zgadzamy się w pełni co do kwestii parków, które od pewnego czasu wymagają prawdziwej rewitalizacji. Mamy o tyle dobrą sytuację, że jesteśmy dziś w takim momencie rozwoju Dzierżoniowa, w którym możemy kompleksowo zająć się tą kwestią. Upraszczając - mamy solidne fundamenty, mocne ściany i dobry dach, czyli budynek po kapitalnym remoncie. Teraz będziemy pracować, co jest również bardzo ważne, nad jego estetyką. I to jest praca na najbliższe lata.

Trudno natomiast zgodzić się ze stwierdzeniem, że Dzierżoniów nie jest miastem zadbanym i czystym. Nie będę przekonywać, że jest cudownie i najlepiej. Wszyscy widzimy i znamy miejsca wymagające poprawy. W tej kwestii najwięcej mogą powiedzieć mieszkańcy, który często podróżują po Polsce, porównują nasze miasto z innymi i widzą, jak dynamicznie zmienia się Dzierżoniów. Bez wątpienia na korzyść, choć powtórzę - sporo jeszcze przed nami.

Rafał Pilśniak

rzecznik prasowy
Urzędu Miasta w Dzierżoniowie

 

Wasze komentarze

Wiem jak rozwiązać ten problem.
piątek, 11.08.2017 11:25 autor: Jan Szyszko
to zrób coś!!!!
piątek, 11.08.2017 16:10 autor: dada
Dzierżoniów nastraja pozytywnie.
piątek, 11.08.2017 12:07 autor: mk
wczoraj, 10 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
1
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Podologia Bielawa
Podologia Bielawa
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Mati Autogaz
Mati Autogaz
KROS-SKI Bielawa
KROS-SKI Bielawa
Miral
Miral
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Okna Wochnik
Okna Wochnik
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Tomograf3D
Tomograf3D
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
CAR-SERVIS
CAR-SERVIS
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC