MKS 9: pływacy w Osiecznicy

czwartek, 15.2.2018 12:23 53998 0

W dniach 09-10.02.2018 roku, w Osiecznicy, odbyły się po raz piąty zawody pływackie pod patronatem Wójta Gminy Osiecznica, na 25m basenie. W zawodach udział wzięło 391 zawodników z 32 klubów. Nasz klub reprezentowało 19 zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala.

W kategorii 9 lat i młodsi:

Maja Matlak zajęła czwarte i piąte miejsce na dystansie 25m stylem grzbietowym (23,16) i 25m stylem dowolnym (20,95).

W kategorii 11 lat:

Igor Wierzbicki zdobył dwa medale, złoty na dystansie 50m stylem dowolnym (32,71) i srebrny na dystansie 50m stylem motylkowym (40,26), a dystans 50m stylem grzbietowym zakończył na piątym miejscu (41,97).

W kategorii 13 lat:

Wiktoria Bejster zdobyła srebrny medal na dystansie 100m stylem dowolnym (1:08,02) a dystans 50m stylem dowolnym zakończyła na czwartym miejscu (30,37).

W pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach wiekowych znaleźli się: Iza Bator na dystansie 50m stylem klasycznym (40,54), Hanna Nawrot na dystansie 50m stylem dowolnym (34,14) i 50m stylem motylkowym (41,50) oraz Paulina Porębska na dystansie 100m stylem dowolnym (1:07,71) i 100m stylem motylkowym (1:18,25).

Sztafety 4x50m stylem dowolnym w składzie  Bejster Wiktoria, Wierzbicka Liliana, Wnęczak Natalia, Porębska Paulina (2:06,85) i 4x50 stylem zmiennym w składzie Bejster Wiktoria, Bator Iza, Porębska Paulina i Wnęczak Natalia (2:25,77) zajęły ósme miejsca.

Sztafety 4x50m stylem dowolnym w składzie  Pietrewicz Dominik, Mateusz Kut, Wierzbicki Igor, Michalkiewicz Jakub (2:17,47) i 4x50 stylem zmiennym w składzie Wierzbicki Igor, Pietrewicz Dominik, Michalkiewicz Jakub i Kut Mateusz (2:39,85) zajęły dziesiąte miejsca.

Sztachelek Miłosz, Magdalena Ramilowska, Bartosz Otręba, Kacper Bator, Aleksandra Dudzińska, Daria Siejk, Oskar Szuster, Kacper Tatarzyn, uzyskali dobre wyniki, poprawiając swoje rekordy życiowe.

Uczestnictwo zawodników klubu zostało współfinansowane ze Środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów.