komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

czwartek, 26 kwietnia 2018

Marzeny, Klaudiusza

Kurator w SP nr 10 w Bielawie. Uczniom grozi nauka na dwie zmiany? [WIDEO]

środa, 10.1.2018 10:00 , komentarze: 69 , odsłony: 16187
kategorie artykułu:

Rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie 8 stycznia spotkali się z Romanem Kowalczykiem, Dolnośląskim Kuratorem Oświaty i burmistrzem Piotrem Łyżwą, aby wspólnie porozmawiać o problemie przepełnienia szkoły i ewentualnej konieczności uczenia dzieci na dwie zmiany.

Zgodnie z ustawą do 2019 roku dzieci mogą uczyć się w dwóch budynkach – w wygasającym Gimnazjum nr 2 i SP nr 10. Po tym okresie szkoła może funkcjonować tylko w jednym budynku. Z tego co już widać w „dziesiątce” jest za ciasno. Stąd miasto i rodzice zwrócili się o pomoc do kuratora, który ostatecznie stwierdził, że jeżeli Rada Miasta zatwierdzi uchwałę, w której dopuści do nauki w dwóch budynkach po 2019 roku, to on taką uchwałę poprze. Taka odpowiedź przyjęta została brawami.

To, jakie klasy będą uczyły się w byłym Gimnazjum nr 2 prawdopodobnie pozostanie w gestii dyrektora szkoły. Na spotkaniu rozgorzała jednak dyskusja czy mają tam przenieść się dzieci starsze czy najmłodsze. Forsowany był wariant, aby od przyszłego roku szkolnego rozpoczęły tam naukę najmłodsi uczniowie. Będzie to bowiem dla nich miejsce bezpieczniejsze, dobrze wyposażone, ze świetlicą na parterze, a nie jak obecnie na najwyższym piętrze.

Rodzice zgłaszali swoje uwagi i zadawali pytania. Na sali obecni byli także radni, głównie członkowie Komisji Oświaty, którzy deklarowali przychylenie się do propozycji burmistrza i uchwały pozostawiającej szkołę w dwóch budynkach, a jej rozlokowanie w gestii dyrektora. Pojawiły się jednak obawy dotyczące kosztów utrzymania obu budynków, ale „dobro dzieci jest najważniejsze”, jak powiedział ktoś z sali.

Na pewno w najbliższych latach konieczne będzie rozdzielenie uczniów, ale jak sugerował dyrektor z obecnych danych demograficznych wynika, że w 2023 roku liczba dzieci ponownie się zmniejszy i wówczas prawdopodobnie obecna „dziesiątka” pomieści wszystkich uczniów.

Zapraszamy do obejrzenia obszernych fragmentów spotkania.

 

 

Wasze komentarze

PRZECIEŻ TO WINA PIS-u !!!
piątek, 12.01.2018 07:44 autor: Łyżwa

To jest pokłosie przyjmowania do szkoły dzieci spoza rejonu. Niektórzy rodzice meldują swoje dzieci u rodziny, czy znajomych i stąd jest problem dwuzmianowości w SP 10.
czwartek, 11.01.2018 12:33 autor:

Nie wiem jak moga dzieci nosic tablety laptopy do szkoly-bez ksiazek!!!!!!!!!!!szok....i nudzi mi sie ogladanie tych samych twarzy,itp-szkola do poprawki to fakt-ale niektore osoby....tez powinny troche mniej sie udzielac-bo staje sie nudne!!!!-promowanie wlasnej osoby na sile!
czwartek, 11.01.2018 11:24 autor:

Nie wiem jak moga dzieci nosic tablety laptopy do szkoly-bez ksiazek!!!!!!!!!!!szok....i nudzi mi sie ogladanie tych samych twarzy,itp-szkoly do poprawki to fakt-ale niektore osoby....tez powinny troche mniej sie udzielac-bo staje sie nudne!!!!
czwartek, 11.01.2018 11:23 autor:

Czy pani Greiner w końcu zrozumie, że została zatrudniona przez burmistrza tak jak inni urzędnicy w Urzędzie. I tak jak zatrudnił tak mógł zwolnić jeżeli tak ją ocenił. Pani Greiner nie wygrała wyborów, nawet do Rady Miasta się nie dostała!!! Trzeba mieć choć trochę godności i przestać się wykłócać
środa, 10.01.2018 22:21 autor:

Uczylam kiedys w szkole podstawowej nr 10 wlasnie druga zmiane,piekne czasy.
czwartek, 11.01.2018 00:42 autor:

MUWIŁAM ŻE TO ZGŁOSZĘ DO KURATORIUM.
DEREKTOR NIC SOBIE Z TEGO NIE ROBIL. A JA WSZYSTKO WIDZIALAM Z OKNA
środa, 10.01.2018 23:54 autor: PANI JADZIA MATKA BOSKA OKIENNA

Co niektóre gadają, byle by pogadać, bez sensu zupełnie
środa, 10.01.2018 23:21 autor:

Pokłosie likwidacji SP5
środa, 10.01.2018 21:29 autor: Jfk

To było zebranie z rodzicami? Wygląda , ze to zebranie partyjne?
środa, 10.01.2018 15:03 autor: Irena

ale te rzeczy zalatwiala Greiner, to myślę że obecna na sali pani z PIS zalatwi teraz wszystko po to, by dzieci uczyly sie w 2 budynkach na - jednej zmianie. Jak można w ogole myslec, żeby wprowadzić system 2-zmianowy, jak budynek na Parkowej świeci pustkami. Ale pryzjdzie nowa wiceburmistrz i to zalatwi
środa, 10.01.2018 17:45 autor:

Zrobili sobie kampanie kosztem dzieci a środki unijne 00000000
środa, 10.01.2018 18:36 autor:

a ci starsi ludzie, to rodzice czy dziadkowie uczniow??
środa, 10.01.2018 17:46 autor:

Prawie wszyscy faceci są łysi a kobiety kolor włosów blond
środa, 10.01.2018 16:01 autor: Obserwator

burmistrz to jest teraz kłosokiem zajęty z tego ma monete
środa, 10.01.2018 12:38 autor:

A ta w czerwonym kubraczku,to chyba Irenka.Ma taki zatroskany wyraz twarzy,chyba nawet rozumie o czym mowa!A gdzie kolezanka Greiner?Juz w szkole?
środa, 10.01.2018 14:26 autor: autor

cego
środa, 10.01.2018 14:26 autor:

A gdzie byli radni rok temu ?
środa, 10.01.2018 14:15 autor: bielawianin

Zwłaszcza zagadkowy tytuł - brzmiący jak groźba.
środa, 10.01.2018 14:09 autor: Ania

a babci Irenki nie ma?Ukrywa sie przed kamerami ta dotad brylująca...
środa, 10.01.2018 13:58 autor:

Podła zmiana.
środa, 10.01.2018 13:26 autor:

To dopiero przygrywka do tego,co czeka oswiate w najblizszych latach. Trzeba bylo zaprosic te madrale Zalewska,ale by szczerzyla zeby,aby nic konkretnego nie powiedziec. Reforma miala byc BEZKOSZTOWA ,to Zalewska powtarzala jak mantre!
środa, 10.01.2018 13:22 autor: autor

Masyk też była
środa, 10.01.2018 13:09 autor:

To skandal, żeby kwiat bielawskiego pis-u w drugim rzędzie siedział zamiast za stołem prezydialnym. Przecież to specjaliści od wszystkiego!
środa, 10.01.2018 13:02 autor: Oburzony

Brawo Rodzice
środa, 10.01.2018 12:28 autor:

Materiał 3 dni później niż sudecka. Czyżby wymagał odpowiedniej obróbki pod czyimś czujnym okiem ? :)
środa, 10.01.2018 12:24 autor: o