komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

wtorek, 24 kwietnia 2018

Horacego, Feliksa

Jest NOWA wiceburmistrz Bielawy!

piątek, 5.1.2018 10:00 , komentarze: 248 , odsłony: 55435
kategorie artykułu:

Choć w grudniu 2017 r. po odwołaniu Małgorzaty Greiner burmistrz Bielawy Piotr Łyżwa nie planował powoływać drugiego zastępcy, to stanowisko jednak zostanie obsadzone. Przez kogo? Okazuje się że przez Jadwigę Horanin - dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie.

                                                    Foto.: UM Dzierżoniów

- Byłam bardzo zaskoczona otrzymaną propozycją objęcia stanowiska wiceburmistrza Bielawy. Miałam kilka dni na przemyślenie. Wszystko głęboko rozważałam i konsultowałam z najbliższymi. Nominację traktuję jako kolejne zadanie do wykonania. Jest to trudna, odpowiedzialna i czasochłonna praca, ale zarazem też ciekawa. Idę więc z zamiarem wytężonego działania. Nie mam większych obaw, a jeśli one wystąpią, to nie będą paraliżujące, ale zachęcające do jeszcze mocniejszej pracy - mówi Doba.pl Jadwiga Horanin dodając, że: pracę w nowym miejscu rozpocznę prawdopodobnie 15 stycznia. Muszę obecnie zakończyć różne sprawy związane z biblioteką, o którą jestem spokojna, jej działalność nie ucierpi po moim odejściu, bowiem są tam wspaniali pracownicy.

                                       Oświadczenie Urzędu Miasta Bielawa

Najprawdopodobniej z dniem 15 stycznia 2018 roku pani Jadwiga Horanin zostanie powołana na stanowisko zastępcy burmistrza Bielawy. Decyzja burmistrza Piotra Łyżwy jest poparta wyłącznie względami merytorycznymi, ponieważ pani Jadwiga Horanin posiada odpowiednie kompetencje, wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu, niezbędne do realizacji zadań, które zostaną jej powierzone. Więcej informacji na ten temat Urząd Miejski w Bielawie przekaże po oficjalnym powołaniu na stanowisko zastępcy burmistrza pani Jadwigi Horanin.

 

Wasze komentarze

Dziwnym trafem w budżecie na 2018 przeznaczone jest 750 tys zł na wypłaty dla pracownikow biblioteki ... Pieknie musza zarabiać bibliotekarki w tej bielawie
sobota, 27.01.2018 00:33 autor: ...

Lady Margaret bedzie miała teraz wiecej czasu na opierda..... torped ucznią. Hahaha
środa, 24.01.2018 17:40 autor: Pytong Vel Knaga

Emerytka nie wiele zrobi,będzie wszystkich straszyć na około czy nie ma młodszej osoby Panie Burmistrzu .Prężnej z pomysłem na coś nowego przecież ta pani ma wypracowaną emeryturę czas na odpoczynek a nie uprawiać politykę .
piątek, 19.01.2018 12:56 autor: tolek

no to kolejny ruch. Biblioteka na Jeziorze Bielawskim
piątek, 12.01.2018 08:38 autor: r

ten baner p. Greiner przy wyjeździe z Bielawy do Dzierżoniowa - jest żenujący, żal za utraconym stanowiskiem tylko o tym świadczy, ale to se ne wrati............
wtorek, 09.01.2018 21:03 autor:

to nie banner to tablica led
piątek, 12.01.2018 08:28 autor: r

Niech pani uważa na Kuśmierka i Tkacza, to najbardziej interesowni radni
niedziela, 07.01.2018 22:56 autor: żyćliwy

ale za to młodzi
poniedziałek, 08.01.2018 21:21 autor:

Dać pracę młodym, a nie osobom które są w wieku przed emerytalnym , uważam że to wielki błąd, czyż nie tak?
poniedziałek, 08.01.2018 10:32 autor: oby do wyborów

pracę dawać fachowcom
poniedziałek, 08.01.2018 21:19 autor:

Nie
poniedziałek, 08.01.2018 12:55 autor:

100 lecia..... to najlepsza nazwa dla XXV lecia. Godne uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości. Nazwa, która pogodzi wszystkich. Mam nadzieję, że Pani Burmistrz poprze pomysł i podpowie Wojewodzie
czwartek, 11.01.2018 11:44 autor: JK

32000 odsłon b-strzu oto co interesuje ludzi oraz osoba niewątpliwie ciekawa może więcej tego typu zmian póki czas
środa, 10.01.2018 18:20 autor:

DOBO - dlaczego tylko ten artykuł jest tak przez Was wyeksponowany?a żadne inny nie? przeciez jeszcze nie ma wiceburmistrza Bielawy
środa, 10.01.2018 17:50 autor:

to prawda jak ktoś pisze, po co w takich miastach po 2 wiceburmistrzów, jakie to są koszty dla administracji, jakie obciążenie budżetu, a jak policzyć jeszcze odprawy dla odwołanych wice.... to szkoda mówić, liczne delegacje, samochody slużbowe, 13-tki, nagrody,płatne szkolenia pracowników, wysokie wynagrodzenia pracowników samorządowych - to naprawde wymaga przemyślenia Panie Burmistrzu Bielawy takie powoływanie 2 wiceburmistrzów
wtorek, 09.01.2018 20:47 autor:

ta osoba nie pomoże i nie zaszkodzi Bielawie
wtorek, 09.01.2018 20:41 autor:

Piszą, że W. Runowicz stracił 8,8 mln na schetynówkach, a odwołali M. Greiner. Coś tu jest nie tak ? Zobaczcie artykuł o schetynówkach na doba.
poniedziałek, 08.01.2018 08:23 autor: sudecki

Pojawiła się nadzieja na normalność.
poniedziałek, 08.01.2018 20:39 autor: aaa

jak jest politykierstwo nie ma logiki
poniedziałek, 08.01.2018 20:41 autor:

Bolączka tego kraju - nadmierna administracja. Na ciul wam tyle wiceburmistrzów ? 460 posłów 100 senatorów namnożone ministerstwa rządowe kupa wiceministrów nadmierna ilość powiatów durne pomysły zwiększania województw urzędowe auta niekiedy szoferzy burmistrzow prezydentów miast prezydentów. tych wice to wywalić. Dzierżoniowie i Bielawie po 1 wice, Pieszyce Niemcza Pilawa Górna żadnych wice w takich małych miastach !!!!!
poniedziałek, 08.01.2018 22:46 autor:

Szukacie pracy i nikt nie chce zatrudnić młodych specjalistów? Bidulki, faktycznie trzeba się pchać na siłę może się uda załapać w urzędzie
poniedziałek, 08.01.2018 22:09 autor:

no jaki wiceburmistrz może być z bibliotekarza/polonisty? - powtorka jak z Greiner naprawde i nie trzeba liczyć na lepsze efekty
poniedziałek, 08.01.2018 21:46 autor:

dać prace mlodym, a nie emerytom, popieram
poniedziałek, 08.01.2018 16:25 autor:

może pierwsze to kompetentnym
poniedziałek, 08.01.2018 20:39 autor:

bardzo dobry wybór !
poniedziałek, 08.01.2018 10:23 autor:

Gratuluję pani Jadziu.POWODZENIA.
poniedziałek, 08.01.2018 06:35 autor:

Madra wspaniala z wielkim doswiadczeniem i wielka wiedza dla Bielawy.GRATULACJE.
niedziela, 07.01.2018 17:30 autor: BIELAWIANIE

Wygląda, że w grudniu burmistrz podjął decezję o rezygnacji z następnej kadencji, ale niestety w kiepskim stylu.
niedziela, 07.01.2018 20:46 autor: wyborca

Pani Jadwigo wielkie gratulacje i trzymam kciuki, swietna decyzja Burmistrza. Pozdrawiam
niedziela, 07.01.2018 19:05 autor: Hanka Turzyniecka

Co to się teraz dzieje w tej waszej Bielawie ?
niedziela, 07.01.2018 19:29 autor: dorabiający dozorca

To spotkanie w SP10 z kuratorem oświaty i rodzicami to o której ?
niedziela, 07.01.2018 19:16 autor: ?

I gdzie ? A może to tajemnica ?
niedziela, 07.01.2018 19:26 autor: l

Wielkie gratulacje pani Jadwigo !!!! Cieszymy się z Pani awansu jako Kresowianie. Życzymy p o w o d z e n i a na nowej drodze zawodowej. Trzymamy za Panią kciuki.
sobota, 06.01.2018 16:51 autor: prezes SK

A dlaczego nie M.Greiner?????
niedziela, 07.01.2018 18:16 autor: autor

Łyżwa już mnie niczym więcej nie zadziwi......
niedziela, 07.01.2018 17:09 autor: Bacha

Zadziwi jeszcze. Ma chłop talent.
niedziela, 07.01.2018 17:57 autor:

Nasz burmistrz podejmuje decyzje ze szkodą dla Bielawy. Emerytka idzie po większą kasę. TYLKO.
niedziela, 07.01.2018 13:44 autor: autor

inaczej sie nie da ;) ludzie mądrzy z Dzierozniowa musza pomoc w bielawie. brawo dobra decyzja . :D
niedziela, 07.01.2018 01:45 autor:

lech nowak na burmistrza bielawy
niedziela, 07.01.2018 16:26 autor:

ha,ha,ha..........smiechu warte
poniedziałek, 08.01.2018 18:59 autor:

gratulacje.pani.jadwigooooo
niedziela, 07.01.2018 11:51 autor: d

https://www.facebook.com/daminfo/videos/
1411852368913855/?fref=mentions
sobota, 06.01.2018 22:11 autor:

Moim zdaniem to Marta powinna zostać wiceburmistrzem. Jest bardzo ładna, elokwentna, przedsiębiorcza. Z Burmistrzem stanowiłaby sprawdzony zespół dla "dobra Bielawy".
sobota, 06.01.2018 11:26 autor: Ryszard

Kpisz czy o drogę pytasz
sobota, 06.01.2018 11:28 autor: bielawianin

Jakie szczęście że już w tym roku wybory , mam nadzieję że odstawimy od koryta tych co już się nachłapali i damy szansę młodym ludziom. A staruszki pójdą na emeryturę
sobota, 06.01.2018 10:56 autor:

a o jakich staruszkach mowa?
sobota, 06.01.2018 19:27 autor:

Nadchodzą czarne chmury nad nieudacznikami z urzędu .Drugiej kadencji nie będzie.
sobota, 06.01.2018 18:19 autor: pijaczka

Pani Jadwiga to wspaniały, mądry i dobry człowiek!!!!! Powodzenia na nowym stanowisku!!!!!
sobota, 06.01.2018 17:46 autor:

Gratulacje pani Jadwigo!!!
sobota, 06.01.2018 17:37 autor:

Czy to jest konkurs piękności na to stanowisko?
sobota, 06.01.2018 11:42 autor: ***

Gratulacje Pani Jadwigo! troszkę Pani współczuję bo Bielawa jak widać po komentarzach to specyficzne miasto. Z jednej strony niewykształceni prostacy, z drugiej pyszałkowate, wychowane w blokowiskach pokolenie "tych lepszych z osiedli". Dźwiniel trzymał to towarzystwo krótko za twarz i siedzieli cicho. Pan Łyżwa jest tolerancyjny i nie wywyższa się ponad wszystkich stąd ta poufałość. Kultury uczą rodzice a klasę się nabywa mając dobry przykład. Jeżeli nie ma ani jednego ani drugiego trzeba mieć grubą skórę i robić swoje. Powodzenia Pani Jadwigo!
sobota, 06.01.2018 11:27 autor: Bielawa

Czy to nowy sezon House of Cards?
piątek, 05.01.2018 20:09 autor: Eh

Trafione w punkt tak właśnie jest
sobota, 06.01.2018 11:25 autor: mieszkaniec

A Greiner znowu poucza i naucza?
sobota, 06.01.2018 10:57 autor: autor

Skoro po jej odejściu działalność biblioteki nie ucierpi, to znaczy że pani Jadzia jest tam zbędna. Tak na logikę.
sobota, 06.01.2018 06:34 autor:

Oczywiście
sobota, 06.01.2018 10:57 autor:

brawo.pani.janino
sobota, 06.01.2018 07:12 autor:

Chyba Jadwigo!
sobota, 06.01.2018 10:56 autor: autor

W ramach zmniejszania bezrobocia w Bielawie daje się prace emerytce z Dzierżoniowa, ciekawe podejście. Czyżby brakowało mądrych, młodych w Bielawie? A może lepiej nijakich.
piątek, 05.01.2018 10:54 autor: Bielawianin


Tak, na strefie :)))
sobota, 06.01.2018 12:37 autor: zatrudniony

a Cąber i Kaczmarski ?
sobota, 06.01.2018 08:10 autor:

Fantastyczna osoba oprócz tego że jest miła to bardzo uczciwa i z ogromną wiedzą również samorządową. Na takie stanowisko właśnie potrzeba ludzi doświadczonych, a 60 lat to wiek bardzo dobry.
sobota, 06.01.2018 10:42 autor: Obiektywna

I płynie do wyborów ten Titanic :)))
sobota, 06.01.2018 08:43 autor: góra lodowa ;)

Czyli dalej klika zmęczeni życiem ludzie panie lyzwa musi pan też skonczyć z dziwnymi ludzmi bardzo niebezpiecznymi
sobota, 06.01.2018 01:22 autor:

daj se na wstrzymanie. Kasa się zgadza.
piątek, 05.01.2018 23:52 autor:

Fajna kobieta wykształcona i z doświadczeniem. Dobry wybór!!!
piątek, 05.01.2018 23:24 autor:

Burmistrzowi dedykujemy piosenkę "Terra Titanic" Petera Schillinga. Siostra przetłumaczy słowa :)
piątek, 05.01.2018 22:07 autor: peter

Z nauczycieli nie wielki pożytek!
piątek, 05.01.2018 22:29 autor: Iwan

Może w przyszłości zastąpi nieefektownego Łyżwę przez którego miasto się nie rozwija.
piątek, 05.01.2018 21:51 autor: pijaczka

Za taką kasę można wsiąść do "tonącego statku" :)
piątek, 05.01.2018 21:21 autor: bosman

a wlasciwie to drugie stanowisko wiceburmistrza naprawde jest zbedne, beda nudy.....ale i pieniadze to warto
piątek, 05.01.2018 21:07 autor:

a tyle mlodych z Bielawy i kierunkowo wyksztalconych czeka na prace Panie Burmistrzu Bielawy, szkoda, że Pan na takich nie patrzy z przyszloscia........
piątek, 05.01.2018 21:05 autor:

Wspaniała osoba! Gratulacje i życzenia powodzenia na nowej ścieżce zawodowej
piątek, 05.01.2018 21:01 autor: Sowiogórzanin

W urzedzie w miescie jest babka starsza od mojej prababci.
piątek, 05.01.2018 20:13 autor: Julek

Spoko rozwaliła budżet w bibliotece załatwi i w urzędzie.
piątek, 05.01.2018 20:06 autor: Jan prawo

Tytan pracy, wie czego chce. konkretna, uprzejma i wymagająca. Jeszcze nie emerytka... A odnośnie wcześniejszych komentarzy np. wręczania kwiatków, te też trzeba umieć wręczać i jeszcze wiedzieć komu.
piątek, 05.01.2018 15:50 autor: była

bibliotekarz-wiceburmistrzem, no może być.
Ale w tej bibliotece za dużo ludzi pracuje, a czytelnictwo tam niestety spada
piątek, 05.01.2018 16:34 autor:

Mądra kobieta, wykształcona a do tego miła i nie konfliktowa.zycze powiedzenia.
piątek, 05.01.2018 18:59 autor: Jan

W DNIU 14.12.2017 ROKU UM W BIELAWIE W WYDANYM OŚWIADCZENIU PRZEKAZAŁ INFORMACJĘ, ŻE NIE PLANUJE POWOŁAĆ DRUGIEGO WICEBURMISTRZA. PYTANIE CO ISTOTNEGO SIĘ ZMIENIŁO I DLACZEGO TAKA SZYBKA ZMIANA DECYZJI ????
piątek, 05.01.2018 18:33 autor:

Serdecznie gratuluję i życzę sukcesów.
piątek, 05.01.2018 18:40 autor: Zbigniew Laskowski

najpierw praca przy Dzwinielu/SLD/, potem przy Piorunie/OBS,PO/, potem przy Kucharskim/Nowoczesna/y/Dzierżoniów, a teraz w Bielawie/PIS/ no i emerytura chyba
piątek, 05.01.2018 16:31 autor:

oj Panie Łyżwa, panie Łyżwa ,,,,,,,,,,,,,,,,hm
piątek, 05.01.2018 18:19 autor: Róza

Dajcie młodym ludziom się wykazać ! W tym wieku macie już emerytury ! Mało ? Od koryta pazerniaki !
piątek, 05.01.2018 18:17 autor:

Ciekawe komu zależy, by powiązać nową wice z PiSem ? Może UM ? Niezła ściema :)
piątek, 05.01.2018 17:24 autor: obs

Aniu dawaj prędko pisz medrco z kosmosu
piątek, 05.01.2018 12:27 autor:

co to jest medrco?
piątek, 05.01.2018 16:48 autor: Ciekawska

Proszę bardzo piszę :D
piątek, 05.01.2018 12:36 autor: Ania

Nie ładnie wyszła na tym zdjęciu wygląda jakby miała jedno oko na maroko a drugie na kaukaz, to od czytania dwóch książek na raz?
piątek, 05.01.2018 16:11 autor: olo

Martwię się o Bielawę. Ta pani jest naprawdę miła, uprzejma, ale to nie jest kandydat na Burmistrza. Jej najlepiej wychodziło wręczanie kwiatów przy wszystkich okazjach. Takie same zdanie miałem o Grainerowej. Była choć zgrabniejsza i młodsza.
piątek, 05.01.2018 14:42 autor: autor

bibliotekarka prawie na emeryturze vice burmistrzem Bielawy? Coś nie halo...
To chyba jakaś chwilówka, mydlenie oczu i przeczekanie. Szykują stanowisko dla kogoś innego. Pani chyba raczej może mieć coś wspólnego z PZPR (czytaj SLD), niż z PiSem.
piątek, 05.01.2018 11:03 autor:

Kolejny kiepski wybór.Szkoda.
piątek, 05.01.2018 14:29 autor: autor

Ma Pani okazje sie wykazać. Mała Bielawianinka potrzebuje pomocy. 20 dni pozostało do końca zbiórki a brakuje ponad 900 tys. do operacji. Może Pani weźmie udział w pomocy dla malutkiej Tosi. Bo jak widać na Pana Burmistrza liczyć nie można.
piątek, 05.01.2018 13:51 autor: Zawiedziony

Ale się kundle rozszczekały
piątek, 05.01.2018 14:08 autor:

republika kolesi!!!
piątek, 05.01.2018 14:07 autor: zażenowany

Ależ te bzdurne komentarze wypisuje tych kilku Ptysi, którzy będą kandydować z nadzieją na wciśnięcie się do rady. Będą mieć też swojego kandydata na burmistrza hahaha więc każda osoba, którą Łyżwa zatrudni będzie hejtowana i to co robi obecny burmistrz też będzie hejtowane. Na tym polega ich pomysł na Bielawę!!!
piątek, 05.01.2018 13:27 autor:

pani bardzo zaskoczona za dużżżże pieniadze.....
piątek, 05.01.2018 12:45 autor:

Czyżby już nikt nie wierzy, że Łyżwa wygra nadchodzące wybory. Jego kamieniem u nogi jest Runowicz. Ale to do niego dotrze już po wyborach.
piątek, 05.01.2018 13:19 autor:


Pomaga szczególnie przy schetynówkach :)))
piątek, 05.01.2018 13:28 autor: :)))

Będziesz Burmistrzem to się wykażesz pajacu
piątek, 05.01.2018 13:29 autor: Jola


Gdybyście znali Panią Horanin ,jej kilkudziesięciu staż pracy w bielawskiej Oświacie ,jej osiągnięcia na stanowisku Dyrektora MZPO to Wy złośliwcy piszący o tej Pani powinniście się ze wstydu zamknąć.
piątek, 05.01.2018 13:04 autor:

Dotyczy:kilkudziesięcio letni staż pracy......
piątek, 05.01.2018 13:06 autor:

60 letnia emerytka na wiceburmistrza.Nie było kogoś mlodszego? i tez z kompetencjami?
piątek, 05.01.2018 12:44 autor:

Bo wybór na stanowisko wiceburmistrza to nie jest konkurs piękności, ani zawody w zdobywaniu sympatii internautów. To ciężka i odpowiedzialna praca na rzecz mieszkańców.
Powodzenia p. Jadwigo
piątek, 05.01.2018 12:43 autor: sn@jper

Po co tylu wiceburmistrzów w Bielawie i w Dzierżoniowie ? Jeden konkretny i tyle.
piątek, 05.01.2018 11:52 autor:

Pani Jadwiga to tytan pracy lubiący nowe wyzwania. Powodzenia.
piątek, 05.01.2018 11:33 autor: szac

To mądra kobieta, dobry menedżer. Ale się jej dziwię, że zdecydowała się wejść w to "bagienko", jakie zorganizował Łyżwa. Wszak pieniądze są ważne, ale przecież nie za wszelką cenę i w każdym towarzystwie...Tak czy inaczej, życzę Jej powodzenia i sukcesów
piątek, 05.01.2018 11:32 autor: Bin

Nie ogarniali bez drugiego wice, to musieli powołać :)
piątek, 05.01.2018 10:36 autor: c

A jej mąż nie pracuje czasami w urzędzie?
piątek, 05.01.2018 10:47 autor:

Ponoć pani radna szykowała się na to stanowisko ?
piątek, 05.01.2018 11:06 autor: mm

i czemu kłamiesz
piątek, 05.01.2018 11:14 autor: bwa

Jednak jesteś rozczarowana :)
piątek, 05.01.2018 11:43 autor: bb

W UM DDz sytuacja analogiczna trwa juz kilka lat.
piątek, 05.01.2018 10:59 autor: Ojciec

wczoraj, 16 godz temu
4
wczoraj, 23 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
2
wczoraj, 17 godz temu
6
wczoraj, 17 godz temu
2
wczoraj, 17 godz temu
3
wczoraj, 22 godz temu
wczoraj, 23 godz temu
wczoraj, 23 godz temu