komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

środa, 21 marca 2018

Lubomira, Benedykta

Nowy samochód dla bielawskiej Straży Miejskiej

piątek, 1.12.2017 13:00 , komentarze: 74 , odsłony: 10807
kategorie artykułu:

W piątek 1 grudnia na Placu Wolności w Bielawie miało miejsce przekazanie i prezentacja nowego samochodu bielawskiej Straży Miejskiej marki Dacia Dokker. Zakup był koniecznością, ponieważ stary pojazd był już mocno wysłużony i często ulegał kosztownym awariom.

Nowy, z pewnością przyczyni się do lepszej służby funkcjonariuszy na rzecz mieszkańców, chociażby ze względu na fakt, że w okresie zimy i wzmożonych wyjazdów np. do osób bezdomnych i potrzebujących, nie ma miejsca na kilkudniowe naprawy psujących, się wyeksploatowanych elementów starego pojazdu.

Oficjalnego przekazania samochodu na ręce komendanta Straży Miejskiej Grzegorza Nowaka, dokonał tego dnia burmistrz miasta Piotr Łyżwa. Zakup samochodu w całości sfinansowany został z budżetu gminy Bielawa.

Źródło: UM Bielawa

 

Wasze komentarze

Nic nie dotrze do ludzi. Zacofani, wszystkowiedzący. Nie szanują munduru i tych, którzy je noszą. Nie mają pojęcia o tej cholernie niewdzięcznej pracy, ale zawsze mają najwięcej do powiedzenia. Szkoda tylko, że nie mają świadomości, dzięki komu mogą spać spokojnie. Nienawiść wpojoa od urodzenia we wszystkich kręgach naszego cudownego społeczeństwa.
poniedziałek, 04.12.2017 22:39 autor:

Typowy polski katolik idzie do Kościoła i zastanawia się jak drugiemu wbić szpilek w...Może tak trochę pokory, zrozumienia dla bliźniego, ale niestety jest to chyba to obce. Współczuję z całego serca.
poniedziałek, 04.12.2017 13:55 autor:

Jest widać temacik można się wyładować. A oni siedzą i się z was śmieją i zarabiają sobie kase. Wy się nakręcacie barany i tak nic z tego. Cała nadzieja w M.G i koniec. Mam nadzieję że ich rozwali i znajdzie dla tych ludzi którzy stracą pracę nowe ciepłe posadki w urzędzie
niedziela, 03.12.2017 21:37 autor: Witek

Nowe Taxi dla urzędu :) hahahaha
niedziela, 03.12.2017 18:43 autor: l

W pełni się zgadzam.
niedziela, 03.12.2017 21:31 autor: On

Internet wymaga coraz grubszej skóry. Do siania nienawiści w sieci przyznaje się już co dziesiąty Polak, najczęściej jest to mężczyzna lubiący zachowywać anonimowość. - To odsetek mieszczący się w granicach światowej normy - podkreśla prof. Jacek Pyżalski z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, ekspert od cyberprzemocy i agresji elektronicznej. Zaznacza także, żeby nie przywiązywać zbyt wielkiej wagi do kwestii anonimowości internetowych gnębicieli, gdyż coraz częściej tego typu działania są podejmowane w pełni jawnie i dotyczą ludzi, których znamy osobiście. - Chodzi zwłaszcza o tzw. agresję rówieśniczą, która często ma miejsce w ramach społeczności takich jak szkolna klasa czy grupa znajomych - mówi.

Jawnie czy anonimowo nadwiślański hejter najchętniej obiera za cel osoby publiczne (10,2 proc.), rzadziej znajomych (7,9 proc.) i osoby niepubliczne (7,0 proc.). Zdaniem socjologa internetu dra Dominika Batorskiego nie powinno dziwić, że ofiarami mowy nienawiści w internecie najczęściej padają ludzie powszechnie znani. Duża część z nich budzi kontrowersje lub negatywne emocje, a internet jest miejscem, w którym wiele osób uwielbia dawać upust swoim emocjom właśnie poprzez wyżywanie się na innych.
sobota, 02.12.2017 14:31 autor:

LUDZIE! STRAZ MIEJSKA ZAWSZE DYSPONOWALA SAMOCHODEM OSOBOWYM.ZA POPPREDNIEGO BURMISTRZA ROWNIEZ MIELI SAMOCHOD DO DYSPOZYCJI.O CO WAM NAPRAWDE CHODZI?
sobota, 02.12.2017 18:25 autor:

Teraz juz dacia widac w jaki kierunek idziemy
niedziela, 03.12.2017 12:43 autor: Fajny

jakie szefostwo taka dacia?.....
niedziela, 03.12.2017 17:44 autor:

szybciej róbcie to zdjęcie bo dziewczęciu jest zimno
piątek, 01.12.2017 16:50 autor: Bielawianin

Nowe autko dla pań z urzędu żeby straż woziła do banku.
sobota, 02.12.2017 12:59 autor: Ja

Dokładnie...prywatne taxi
sobota, 02.12.2017 13:34 autor:

Policjanci, strażnicy miejscy, pracownicy pomocy to Ci, którzy w okresie jesienno-zimowym w największym zakresie otaczają troską osoby bezdomne. Przykłady z ostatnich lat można mnożyć. Ale nie dla Gazety Wyborczej!
W Gazecie Wyborczej w artykule pod tytułem „Komu grozi policyjna przemoc” Ignacy Dudkiewicz, okłamując czytelników w sposób już bezczelny, poniżej poziomu najgorszego dziennikarstwa obraża m. in. policjantów, strażników miejskich i funkcjonariuszy innych służb mundurowych, wmawiając, że stosują przemoc w stosunku do osób bezdomnych. Oczywiście nie podaje żadnego, konkretnego przykładu. Atakuje służby mundurowe dla zasady, bo ostatnio odnoszą one same sukcesy!

Jest to niezwykle obraźliwe dla setek tysięcy funkcjonariuszy służb zapewniających nam na co dzień bezpieczeństwo, bo właśnie w okresie jesienno-zimowym to oni sprawdzają, czy osoby bezdomne potrzebują pomocy, żywności i napojów, a w końcu noclegu. Karygodne jest więc i nieuczciwe, gdy dziennikarz wzmożone działania instytucji odpowiedzialnych za niesienie pomocy, „przerabia” w porażkę.

Tylko w ostatnich dniach policjanci udzielali pomocy bezdomnym już kilkadziesiąt razy, np.:
Policja i służby podległe MSWiA niosą pomoc osobom zagrożonym wychłodzeniem ►
http://zory.slaska.policja.gov.pl/k
31/informacje/wiadomosci/169267,Zorscy-p
olicjanci-bezdomnym.html?sid=722d9de0a89
3557dac37b16e16b956c8
http://zory.slaska.policja.gov.pl/k31/
informacje/wiadomosci/189463,Mundurowi-z
-koleda-u-bezdomnych.html?sid=fa83526c33
317048d538cff199474495
Policjantka uratowała bezdomnego przez zamarznięciem ►
Uchronili przed wychłodzeniem ►
Policjanci nie czekają na falę mrozów już teraz pomagają bezdomnym ►
Dzielnicowy zaangażował się w pomoc osobom ubogim i nieporadnym życiowo ►
Pomogli bezdomnym ►
Policyjni negocjatorzy pomagają bezdomnym ►
Uratowani przed wychłodzeniem ►
Aby bezdomnym nie stała się krzywda ►
Dzielnicowi na pomoc bezdomnym i samotnym ►
Dzielnicowi pomogli bezdomnemu ►
Funkcjonariusze pomogli dwóm bezdomnym ►
Gdyby Ignacy Dudkiewicz chciał zachować rzetelność oraz odrobinę uczciwości i pokusiłby się o zapytanie, dlaczego osoby bezdomne „pod koniec roku, częściej wzbudzają zainteresowanie”, bylibyśmy gotowi zaproponować mu wspólny patrol z policjantami, którzy na co dzień z wielką troską sprawdzają, jak czują się bezdomni.
Jeżeli Pan Ignacy Dudkiewicz ma odrobinę honoru i osobistej uczciwości, liczę na przeproszenie policjantów i innych przedstawicieli służb mundurowych, a także prawdziwy opis sytuacji. Kolejny raz również podkreślamy - nie prowadzimy żadnych statystyk osób legitymowanych! Nie ma więc mowy o żadnym podbijaniu statystyk spisywanych osób!
Takie dziennikarstwo może doprowadzić tylko do tragedii, zwłaszcza  w sytuacji, gdy osoby bezdomne, zamiast poprosić o pomoc, będą unikały kontaktu ze służbami.
sobota, 02.12.2017 13:33 autor: zrodlo policja.pl

Po co inwestować pieniądze przecież oni są wogole nie potrzebni mieli zlikwidować a dalej nierobow trzymaja
sobota, 02.12.2017 13:33 autor: Żenada

Spokojnie, podczas najbliższych wyborów będzie referendum o potrzebę tej formacji w mieście, więc mieszkańcy się wypowiedzą. I wtedy już żaden radny się nie sprzeciwi, bo będzie miał u ludzi pozamiatane
sobota, 02.12.2017 12:42 autor:

Oświadczenie Urzędu Miasta Bielawa

Urząd Miejski w Bielawie odpowiadając na obywatelską inicjatywę pragnie zwrócić uwagę na szereg nieścisłości zawartych w projekcie uchwały i w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Owszem, Straże Miejskie funkcjonują w około tylko ¼ gmin w Polsce, ale wyłącznie z tego względu, że zdecydowaną większość stanowią w kraju gminy wiejskie i miejsko-wiejskie. Wspomniane miejscowości ze względu na niewielką liczbę mieszkańców i swoją specyfikę, nie potrzebują tego typu służby. Przytoczony przykład Pieszyc, będących gminą miejsko-wiejską, doskonale obrazuje tę sytuację.

Inaczej sprawa wygląda w większych gminach, nawet tych sąsiednich, w których z powodzeniem funkcjonują Straże Miejskie. Wystarczy wymienić takie miasta jak: Dzierżoniów, Nowa Ruda, Ząbkowice, Świdnica, Wałbrzych, Kłodzko, Polanica Zdrój, Duszniki Zdrój, Oława, czy Strzelin.

Wszystko dlatego, że korzyści wynikające z funkcjonowania Straży Miejskiej są istotne dla bezpieczeństwa i porządku publicznego (co przekłada się często również na efekt finansowy).

W Bielawie Straż Miejska nie jest formacją ukierunkowaną na nakładanie mandatów na mieszkańców lecz na służbę społeczeństwu. Co ważne koszt utrzymania jednostki stanowi mniej niż 1% budżetu.

Oprócz zadań związanych z ochroną spokoju i porządku w miejscach publicznych, likwidacją dzikich wysypisk śmieci, ochroną mienia publicznego, obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej, bielawska Straż Miejska pełni nadzór nad systemem miejskiego monitoringu. Dodatkowo funkcjonariusze patrolują całe miasto ze szczególnym uwzględnieniem takich miejsc jak: jezioro bielawskie, Park Miejski, okolice szkół, a także zabezpieczają organizowane w mieście wydarzenia kulturalne i sportowe.

Warto podkreślić również sukcesy odnoszone przez bielawską formację. Tylko w ciągu ostatnich tygodni strażnicy ujawnili sprawców usiłowania podpalenia budynku w Parku Miejskim (bez tej interwencji straty gminy, zwłaszcza finansowe, byłyby ogromne). Oprócz tego funkcjonariusze zatrzymali sprawcę napadu rabunkowego oraz ujawnili sprawcę kradzieży prądu w budynku komunalnym. Poza tym strażnicy skutecznie zapobiegali aktom wandalizmu pełniąc nocne dyżury na terenie Bielawy.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że zgodnie z ustawą o strażach gminnych, żaden z funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Bielawie nie należy do jakiejkolwiek partii politycznej. Wszyscy funkcjonariusze posiadają wymagane kompetencje i kwalifikacje, potwierdzone odpowiednim wykształceniem i specjalistycznymi szkoleniami.

Jednocześnie należy zaznaczyć, że proponowane przesunięcie funduszy z budżetu Straży Miejskiej na publiczne przedszkola nie ma podstaw merytorycznych, a proponowany zapis jest wyraźnie sprzeczny z przepisami prawa. Obowiązki dotyczące wychowania i edukacji dzieci przedszkolnych gmina realizuje zgodnie z wymaganiami ustawowymi.

Biorąc pod uwagę powyższe, władze miasta odczytują propozycję projektu uchwały jako wysoce nieuzasadnioną. Zachęcamy autorów propozycji, aby zapoznali się ze specyfiką działalności Straży Miejskiej i jej osiągnięciami, zwłaszcza w ostatnim roku.
sobota, 02.12.2017 12:35 autor:

Oczywiście, że dla tych co chcieli likwidować straż to cios ale panowie trzeba się pozbierać za chwilę będą wybory startujcie mieszkańcy obdarzą was zaufaniem i w tedy zlikwidujecie straż ale najpierw musicie dostać się do rady miasta a to co innego niż stać z tubą na targu i opowiadać pierdoły!
sobota, 02.12.2017 12:14 autor:

Samochód nie kupował Burmistrz tylko taką decyzję podjęła Rada Miasta co wskazuje na to, że nie tylko troszczą się o Straż ale także o mieszkańców miasta bo jak dzwoniłem miesiąc temu na interwencję to mówili, że przyjdą ale na dolną Bielawę to trochę potrwa i faktycznie przyszli i sprawę załatwili i mówili, że od jakiegoś czasu nie mają auta i wszędzie pieszo. To tak sobie myślę że ten samochód to także dla nas mieszkańców będzie wartościowa sprawa bo jak będziemy potrzebowali pomocy to szybko ją otrzymamy. Brawo Radni.
sobota, 02.12.2017 11:46 autor:

czy komendant SM Bielawa był w ZOMO
piątek, 01.12.2017 20:08 autor: lustracja

Z tego co słyszałem to do kaprala nie doszedł.
piątek, 01.12.2017 21:46 autor:

zamilcz szeregowy
piątek, 01.12.2017 23:45 autor:

Polaczki już się kłócom w komentarzach.
piątek, 01.12.2017 20:20 autor:

Czerwona Dacia jest najszybsza.
sobota, 02.12.2017 00:09 autor: malarz

Gdy Makary pogodny cały styczeń chłodny
Gdy Trzech Króli mrozem trzyma będzie jeszcze długa zima
Jaka pogoda w Świętego Marcela będzie pogodna Wielka Niedziela
Od świętej Agnieszki już sprzątaj z drzew liszki
Urodzaje da rola, gdy deszcz leje w Karola
Gdy na święty Józef bociek przybędzie, to już śniegu nie będzie
Na świętego Franciszka szuka ziarnek w polu myszka
Chociaż św. Wincenty, jednak szczypie mróz w pięty
Kwiecień-plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata
W Zygmunta deszcz - nieurodzaju wieszcz
Ze świętą Małgorzatą zaczyna się lato
Gdy Halina łąki zrosi, rolnik w wodzie siano kosi
Od świętej Anki zimne noce i poranki
Po świętej Brygidzie babie lato przyjdzie
Od świętej Urszuli chłop się kożuchem otuli
We Wszystkich Świętych, gdy się deszcz rozpada, może słota potrzymać do końca listopada
Święta Barbara po lodzie, Boże Narodzenie po wodzie
Gdy w Narodzenie pogodnie, będzie tak cztery tygodnie
piątek, 01.12.2017 23:16 autor: puszczacz bąków

A czy nowe pierdnięcie woźnego UM też będziecie prezentować?Czym wy się zajmujecie prowadząc tenże portal?Bzdurami jak widać...
piątek, 01.12.2017 22:50 autor:

Nic nie robia tylko kase biora po co te auto dla dzieci prezenty na mikolaja by zrobili za te auto
piątek, 01.12.2017 21:43 autor: Lysy

DZIECIOM PREZENTY ZROBIA RODZICE
piątek, 01.12.2017 22:25 autor:

Orzesz ty w mordę wróbla kopał !
piątek, 01.12.2017 21:56 autor: ojeju

Oj Łyżwa. Nie dośc, że nie pozwoliłeś zlikwidować mieszkańcom tego skansenu i kolesiostwa to jeszcze wkurzasz ludzi i wydajesz publiczne pieniądze na nowe autka. Miała być reforma SM i nie ma, a bandytyzm w Bielawie ma się dobrze, ba nawet bardzo dobrze. Ale już niedługo wybory, ludzie rozliczą... bo pamiętają te przedwyborcze bzdury. Także do zobaczenia przy urnie, jeszcze tylko rok.
piątek, 01.12.2017 19:10 autor:

Wolne żarty i tyle , miasto ma długi a Burmistrz pozwala na takie zakupy , najpierw trzeba na to zapracować
piątek, 01.12.2017 21:28 autor: Jot

Już miało nie być staży miejskiej tylko kasę biorą nic nie robią teraz jeszcze auto nowe zkadal na Maxa
piątek, 01.12.2017 21:16 autor: Darek

A ta niewiasta po lewej to w ramach równouprawnienia w zatrudnianiu dzieci i młodzieży?
piątek, 01.12.2017 20:38 autor: Jak to sie dostało?

Jest motorówka, jest Dacia, to teraz na konie hej
piątek, 01.12.2017 20:36 autor:

Powinni po mieście jeździć nowymi autobusami. Przynajmniej, by w nich porządku pilnowali. Buhahahaaa
piątek, 01.12.2017 20:34 autor:

A tak sie cieszyli mieszkancy , widzac straz miejska na spacerze???
piątek, 01.12.2017 19:45 autor: recista

Samochód jest potrzebny do kontrolowania czy właściciel sprząta po swoim pupilu.
piątek, 01.12.2017 19:32 autor: zasrane wszystko

Będą teraz mieli jak policzyć dziury w bielawskich ulicach !!!!!!!! Szkoda tego ładnego miasta
piątek, 01.12.2017 19:30 autor:

Nawet dzieci nie potrafią przeprowadzić przez ulicę pod szkołą nigdy nie są na czas
piątek, 01.12.2017 19:02 autor:

Hulajnogi powinni kupić dla nierobów bielawskich tyle ich jest ze żadnego na mieście nie widać tylko kursuja od jednego budynku do drugiego w rynku wiadomo jakich bo dalej się boją poruszać żeby się czasem nie zgubili
piątek, 01.12.2017 17:14 autor: xxx

Głos rozsądku
piątek, 01.12.2017 18:52 autor:

Jest okazja będzie impreza a księdza nie widać żeby poświęcił Blue taxi
piątek, 01.12.2017 17:17 autor: bielawianin

gratuluję wyboru marki gwarancja niezawodnośći
piątek, 01.12.2017 17:13 autor: mechanik

STRAŻ MIEJSKA PSEDOSŁUŻBA
piątek, 01.12.2017 16:32 autor:

Hmm, nie tak calkiem dawno RM debatowala nad likwidacja SM, a tu prosze... Nie wiem, czy to sluszna decyzja...
piątek, 01.12.2017 16:19 autor: Observer

Miasto zadłużone, a oni sobie auto kupili.
piątek, 01.12.2017 16:19 autor: zlikwidować straż

Blue taxi
piątek, 01.12.2017 16:14 autor:

poniedziałek, 19.3.2018 08:36
poniedziałek, 19.3.2018 20:50
32
poniedziałek, 19.3.2018 12:30
12
niedziela, 18.3.2018 14:45
13
niedziela, 18.3.2018 12:00
11
niedziela, 18.3.2018 00:05
sobota, 17.3.2018 10:00
41
piątek, 16.3.2018 23:03
47
piątek, 16.3.2018 19:11
14
piątek, 16.3.2018 13:49
8
czwartek, 15.3.2018 13:25
8
czwartek, 15.3.2018 10:30
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Tomograf3D
Tomograf3D
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Podologia Bielawa
Podologia Bielawa
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
CAR-SERVIS
CAR-SERVIS
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
KROS-SKI Bielawa
KROS-SKI Bielawa
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Miral
Miral
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Okna Wochnik
Okna Wochnik
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie