komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

sobota, 20 stycznia 2018

Fabiana, Sebastiana

Tłumy na Orszaku Trzech Króli w Piławie Górnej [WIDEO]

sobota, 6.1.2018 14:30 , komentarze: 26 , odsłony: 7452
kategorie artykułu:

W święto Objawienia Pańskiego 6 stycznia na ulicach Piławy Górnej po raz trzeci rozbrzmiewały kolędy. Różnobarwny korowód wyruszył spod kościoła o godzinie 13:00, by razem z trzema królami kolędować i pokłonić się małemu Jezusowi.

Piławski orszak przeszedł przez centrum miasta, zachęcając mieszkańców do wspólnego kolędowania i kultywowania polskiej tradycji jasełkowej. Każdy uczestnik otrzymał specjalną koronę. Rozdano również śpiewniki do wspólnego śpiewania.

We wspólną organizację imprezy włączyło się całe grono instytucji: Gmina Piława Górna, Miejski Ośrodek Kultury i Biblioteka, parafia pw. św. Marcina, Przedszkole Publiczne „Tęczowa Kraina” i Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego. 

 

 
Foto.: Krzysztof Brzeźniak - Doba.pl

 

Wasze komentarze

Dalej nie rozumiem przesłania tego marszu oprócz tego że człowiek...
poniedziałek, 08.01.2018 21:53 autor: Johny kalesony
dla mnie to trochę wsiowe ale z drugiej strony wspólny...
niedziela, 07.01.2018 13:03 autor: Krysia
Znalazła się"WSIOWA" co nie wie o co chodzi
poniedziałek, 08.01.2018 14:54 autor: Ha,ha,ha
Jak zwykle,kolejna okazja do obwieszczania wszem i wobec zasług tzw TOWARZYSTWA WZAJEMNEJ ADORACJI.....cyt."...we wspólną organizaję imprezy włączyło się całe grono instytucji,Gmina Piława Grn.,M.O.K.,Biblioteka,parafia pw św.Marcina(tu akurat sprawiedliwie, aktywność zrozumiała)..Przedszkole Publiczne,oraz Szkoła Podstawowa..... Rzeczywistość "imprezy"(sic!) natomiast przeczy ....siermiężne stroje trzech króli,dwa aniołkI, trzy sztandary....skoro włączyła się w organizację Szkoła,Przedszkole,Biblioteka ,spodziewać się należało więcej dzieci zaangażowanych w jakiekolwiek inscenizacje związane ze Świętem,grupowe śpiewanie kolęd przez dzieci.Jest jednak wspólny mianownik w/w ŚWIĘTA -a jest nim szopka,jakkolwiek każdy z wiernych ,to zrozumie.Manifestację WIARY podczas marszu Trzech Króli,niech każdy z wiernych oceni wg własnych duchowych doznań.

poniedziałek, 08.01.2018 13:53:20 autor: piławianka,uczestniczka"imp, ip: 83.30.110.154:51332

Żałosny skowyt
poniedziałek, 08.01.2018 14:49 autor: .
Komentarz nie na miejscu,tym bardziej ,że podpisany - autor -czyli...
wtorek, 09.01.2018 17:04 autor: emerytyka nie moher
Biblia Warszawska: 2 List Tmoteusza 4:: 3 ...
niedziela, 07.01.2018 20:22 autor: pawel
POLSKI MOTŁOCH I ZABOBONY
niedziela, 07.01.2018 17:58 autor:
Zwiększ masę
niedziela, 07.01.2018 22:40 autor:
Spieprzaj dziadu!!!
niedziela, 07.01.2018 20:04 autor: Naczelnik
I na ch tyle zdjęć???
poniedziałek, 08.01.2018 00:09 autor:
Rzeczywiście, w tamtym roku było więcej uczestników .
niedziela, 07.01.2018 11:46 autor: Obserwator
oooooooo
niedziela, 07.01.2018 00:04 autor: xyz
a gdzie dzierzoniow barany?
sobota, 06.01.2018 23:56 autor: gość
GDZIE JEST KURŁA ZBYSZEK ?
sobota, 06.01.2018 22:24 autor: PANI JADZIA MATKA BOSKA OKIENNA
wczoraj, 12 godz temu
czwartek, 18.1.2018 11:15
28