komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

sobota, 20 stycznia 2018

Fabiana, Sebastiana

Tłumy na Orszaku Trzech Króli w Piławie Górnej [WIDEO]

sobota, 6.1.2018 14:30 , komentarze: 26 , odsłony: 7452
kategorie artykułu:

W święto Objawienia Pańskiego 6 stycznia na ulicach Piławy Górnej po raz trzeci rozbrzmiewały kolędy. Różnobarwny korowód wyruszył spod kościoła o godzinie 13:00, by razem z trzema królami kolędować i pokłonić się małemu Jezusowi.

Piławski orszak przeszedł przez centrum miasta, zachęcając mieszkańców do wspólnego kolędowania i kultywowania polskiej tradycji jasełkowej. Każdy uczestnik otrzymał specjalną koronę. Rozdano również śpiewniki do wspólnego śpiewania.

We wspólną organizację imprezy włączyło się całe grono instytucji: Gmina Piława Górna, Miejski Ośrodek Kultury i Biblioteka, parafia pw. św. Marcina, Przedszkole Publiczne „Tęczowa Kraina” i Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego. 

 

 
Foto.: Krzysztof Brzeźniak - Doba.pl

 

Wasze komentarze

Dalej nie rozumiem przesłania tego marszu oprócz tego że człowiek...
poniedziałek, 08.01.2018 21:53 autor: Johny kalesony
dla mnie to trochę wsiowe ale z drugiej strony wspólny...
niedziela, 07.01.2018 13:03 autor: Krysia
Znalazła się"WSIOWA" co nie wie o co chodzi
poniedziałek, 08.01.2018 14:54 autor: Ha,ha,ha
Jak zwykle,kolejna okazja do obwieszczania wszem i wobec zasług tzw...
poniedziałek, 08.01.2018 13:53 autor: piławianka,uczestniczka"imp
Żałosny skowyt
poniedziałek, 08.01.2018 14:49 autor: .
Komentarz nie na miejscu,tym bardziej ,że podpisany - autor -czyli...
wtorek, 09.01.2018 17:04 autor: emerytyka nie moher
Biblia Warszawska: 2 List Tmoteusza 4:: 3 „Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom.” Te dwa wiersze. Wiemy, że w innych miejscach Paweł pisał do Tymoteusza: „Wiedz, że w dniach ostatecznych to się stanie…” To jest ze sobą połączone.

niedziela, 07.01.2018 20:22:03 autor: pawel, ip: 178.235.147.23:1934

POLSKI MOTŁOCH I ZABOBONY
niedziela, 07.01.2018 17:58 autor:
Zwiększ masę
niedziela, 07.01.2018 22:40 autor:
Spieprzaj dziadu!!!
niedziela, 07.01.2018 20:04 autor: Naczelnik
I na ch tyle zdjęć???
poniedziałek, 08.01.2018 00:09 autor:
Rzeczywiście, w tamtym roku było więcej uczestników .
niedziela, 07.01.2018 11:46 autor: Obserwator
oooooooo
niedziela, 07.01.2018 00:04 autor: xyz
a gdzie dzierzoniow barany?
sobota, 06.01.2018 23:56 autor: gość
GDZIE JEST KURŁA ZBYSZEK ?
sobota, 06.01.2018 22:24 autor: PANI JADZIA MATKA BOSKA OKIENNA
wczoraj, 12 godz temu
czwartek, 18.1.2018 11:15
28