MKS 9: Pływacy na zawodach w Dzierżoniowie

środa, 6.12.2017 12:00 114939 3

02.12.2017 roku na 25m basenie w Dzierżoniowie odbyły VI Zawody Andrzejkowe, których organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji i Klub MKS 9 Dzierżoniów. W zawodach uczestniczyło 266 zawodników z 21 klubów z Dolnego Śląska. Rywalizacja sportowa odbywała się w rocznikach 2008 – 2011 i młodsi. Nasz Klub reprezentowało 19 zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala.

W kategorii 9 lat,  Kacper Bator (51,45) i Gaja Kopera (49,20) na dystansie 50m stylem klasycznym zdobyli złote medale. Oskar Szuster na dystansie 50m stylem grzbietowym wywalczył drugie miejsce i srebrny medal (48,13) a Kacper Bator (23,81) i Bartosz Otręba (25,02) na dystansie 25m stylem motylkowym zajęli kolejno czwarte i szóste miejsce.

W kategorii 8 lat,  Filip Popowicz zdobył dwa srebrne medale na dystansie 25m stylem grzbietowym (22,23) i 25m stylem dowolnym (18,17).

W kategorii wiekowej 7 lat, Kornel Pisarski na dystansie 25m stylem grzbietowym zajął czwarte miejsce (23,95).

W kategorii wiekowej 6 lat i młodsi, Patrycja Żebrowska na dystansie 25m stylem dowolnym, zajęła czwarte miejsce (30,29).

Koselski Szymon, Matlak Maja, Gopon Natalia, Galińska Lena, Kiejda Błażej, Zenkiewicz Marcin, Żebrowska Julia, Rybitwa Julia, Brodziński Dominik i Piekarski Franciszek ustanowili swoje nowe rekordy życiowe.

Dziękujemy zawodnikom, rodzicom i sympatykom pływania za okazaną pomoc.