komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

poniedziałek, 22 stycznia 2018

Anastazego, Wincentego

Jest tylko jeden sposób nauki - poprzez działanie…

wtorek, 14.11.2017 14:19 , odsłony: 2061
kategorie artykułu:

01.09.2017 zaczęła funkcjonować w naszym mieście nowa szkoła - Szkoła Podstawowa nr 1 w Dzierżoniowie. Pierwszym ważnym wydarzeniem było uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Podczas inauguracji gościliśmy  nowych uczniów klas szkoły podstawowej oraz ich rodziców. Dyrektor szkoły Pani Elwira Chamczyńska życzyła uczniom samych sukcesów rozpoczynającej się karierze edukacyjnej - samych piątek i szóstek, radości w zdobywaniu nowych umiejętności.
Zaledwie dwa miesiące za nami a śmiało możemy stwierdzić, że w naszej szkole nie ma czasu na nudę.

U nas naprawdę dużo się dzieje!

Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w  Narodowym Czytaniu, które odbyło się 13 września. Tym razem czytaliśmy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Weselny, obficie zastawiony stół, odpowiednia  muzyka, przepiękne stroje  i czytanie arcydzieła polskiej literatury przez świetnie przygotowanych do swoich ról uczniów klasy 2f gimnazjum nadały temu spotkaniu wyjątkowy charakter.

16 września nasza szkoła „wypełniona” była kolorowymi kropkami. Historia małej dziewczynki, którą poznaliśmy oglądając film The Dot - Kropka, zainspirowała nas do rozmów o poczuciu własnej wartości, poszukiwania własnej drogi, ukrytych talentów. Na zajęciach nie zabrakło matematycznych zabaw z kropkami, chustą animacyjną, odczytywania pisma Braille. Niektórzy uczniowie szukali kropek w podręcznikach, zeszytach, na ścianach gabinetu: okazało się, że kropki są wszędzie i mogą być punktem wyjścia do kreatywnego działania.

Rozwijając zainteresowania matematyczne uczniów, klasy 2c i 3c gimnazjum, realizujący innowację pedagogiczną z zakresu matematyki i informatyki, 22 września wzięły udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki Na Uniwersytecie Wrocławskim w Instytucie Matematyki i Informatyki. Wykład pt. „Czy warto rzucać monetą?”  poprowadził prof. Zbigniew Jan Jurek. Podczas wykładu uczniowie dowiedzieli się, że wiele sytuacji losowych daje się sprowadzić do modelu, w którym wyniki eksperymentu można podzielić na sukcesy i porażki.

Natomiast 2 października świętowaliśmy w szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, który  przebiegał pod hasłem ,,Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają?".Egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia, konkursy i sprawdziany dla dzieci i dorosłych odbywały się w szkole i w mieście. Wiedzą na temat szybkiego mnożenia musieli się popisać także Burmistrz Miasta Dzierżoniowa - Dariusz Kucharski, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 - Elwira Chamczyńska i wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 - Bożena Strzelczyk.

Duży nacisk kładziemy również na podnoszenie jakości edukacji przyrodniczej. W dniach od 18.10.2017r. do 20.10.2017r uczniowie gimnazjum klasy 2a i 2f, realizujący innowację pedagogiczną z zakresu biologii i chemii uczestniczyli w obozie naukowym w Toruniu.  W trakcie obozu realizowali zajęcia laboratoryjne z chemii w Centrum Małej Skali, a w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy uczniowie uczestniczyli w warsztatach z biologii.

19 października ich młodsi koledzy, uczniowie klasy 1a - odkrywców mieli zajęcia w Szkole Leśnej w Bielawie, gdzie rozpoznawali gatunki okolicznych drzew i cechy budowy owadów. W strojach pszczelarza dzieci udały się do prawdziwej pasieki, aby poznać życie pszczół.

W dniach od 25.09 do 29.09 trwał natomiast – „Owocowy tydzień, marchewkowy dzień”. W tych dniach uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej przygotowali owocowe sałatki, szaszłyki, soki i chrupią marchewki zamiast cukierków, którymi częstowali nauczycieli i swoich kolegów. Klasy pięknie udekorowane były pracami plastycznymi na ten temat.

W naszej szkole dbamy o wszechstronny rozwój młodzieży, dlatego tez przygotowaliśmy atrakcyjną dla uczniów ofertę zajęć pozalekcyjnych, a w niej min: język hiszpański, koło plastyczne, koło muzyczne, rękodzielnictwo, koło szachowe, ruch–relax-zdrowie, a dla sportowców: tenis ziemny, basen, tenis stołowy, piłka nożna.

Ważnym wydarzeniem było dla nas pierwsze w 24 letniej historii szkoły pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści 17 października w obecności rodziców, dziadków, rodzeństwa, dyrekcji szkoły i nauczycieli złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na ucznia Szkoły Podstawowej nr 1. W klasach na najmłodszych uczniów naszej szkoły czekały niespodzianki przygotowane przez ich rodziców i wychowawców. Był to naprawdę piękny i uroczysty dzień.!!!

Zachęcamy również do odwiedzenia naszej szkolnej strony internetowej: www.sp1dzierzoniow.edupage.org

 
wczoraj, 11 godz temu
15
wczoraj, 11 godz temu
1
sobota, 20.1.2018 22:30
28
sobota, 20.1.2018 05:45
26
czwartek, 18.1.2018 11:15
25
czwartek, 18.1.2018 09:00
44
czwartek, 18.1.2018 08:45
60
czwartek, 18.1.2018 10:56
5
środa, 17.1.2018 13:50
wtorek, 16.1.2018 14:00
100
Mechanika AUTO HAMMER
Mechanika AUTO HAMMER
Okna Wochnik
Okna Wochnik
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
KROS-SKI Bielawa
KROS-SKI Bielawa
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Miral
Miral
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Tomograf3D
Tomograf3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK