komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

poniedziałek, 19 marca 2018

Józefa, Bogdana

Gmina Dzierżoniów: patriotyczne spotkania z okazji Święta Niepodległości

piątek, 17.11.2017 12:07 , komentarze: 0 , odsłony: 361
kategorie artykułu:

Jak co roku, oprócz głównych gminnych uroczystości, własne obchody Narodowego Święta Niepodległości zorganizowali mieszkańcy sołectw gminy Dzierżoniów. Patriotyczne spotkania i wieczornice odbyły się m.in. w Owieśnie, Uciechowie i Mościsku.

Mieszkańcy Owiesna świętowali wspólnie 10 listopada. Po mszy św. w intencji ojczyzny uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty pod pomnikiem "Ojców naszych". Dalsze obchody odbyły się w sali wiejskiej w Owieśnie. Wieczór rozpoczął się koncertem patriotycznym przygotowanym przez dzieci z parafialnej scholi. Mieszkańcy obejrzeli również film upamiętniający odzyskanie niepodległości przez Polskę. Wieczornica została zorganizowana przez członków Stowarzyszenia "Razem dla wsi".

Z kolei 11 listopada spotkali się mieszkańcy Uciechowa. Organizatorem wieczornicy pn. "Listopadowa Nostalgia" było Stowarzyszenie "Uciechów - Moja Wieś". Zebranych powitali prezes stowarzyszenia Tomasz Włodek i Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego patriotyczny program zaprezentowali uczniowie z Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie. Występ przygotowany był przez młodzież pod kierunkiem nauczycielek Kingi Winnickiej i Anny Czarneckiej.

Drugim punktem programu był koncert "Uciecho-Wianek". Zespół zaprezentował piosenki, które związane są tematycznie z okresem odzyskiwania niepodległości przez Polaków.

Tradycyjnie z wiedzą historyczną opowiadającą o wydarzeniach sprzed 99 lat zapoznał uczestników wieczornicy Ryszard Bednarz - nauczyciel i wielki pasjonat historii Polski. Ostatnim punktem programu było wspólne śpiewanie pieśni o tematyce patriotycznej przy akompaniamencie artystów z Uciechowa - rodziny Wszół oraz ich przyjaciół.

Oba przedsięwzięcia zostały dofinansowane przez gminę Dzierżoniów w ramach zadań publicznych z zakresu "Podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej".

Własne obchody z okazji Narodowego Święta Niepodległości zorganizowali również mieszkańcy Mościska. Uroczystość odbyła się pod patronatem Stowarzyszenia "Przystań Mościsko" oraz Rady Sołeckiej. W budynku po dawnej remizie strażackiej najmłodsi mieszkańcy zaprezentowali program artystyczny upamiętniający rocznicę. Wspólnie śpiewano również pieśni patriotyczne.

Wszystkim organizacjom dziękujemy za uczczenie tego wyjątkowego święta, a mieszkańcom gminy za aktywny udział w tak wartościowych inicjatywach.

Źródło: UG Dzierżoniów

 

Wasze komentarze

wczoraj, 17 godz temu
8
sobota, 17.3.2018 14:00
9
piątek, 16.3.2018 15:00
5
piątek, 16.3.2018 13:59
1
piątek, 16.3.2018 13:54
3
piątek, 16.3.2018 13:49
8
piątek, 16.3.2018 13:44
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
CAR-SERVIS
CAR-SERVIS
Miral
Miral
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Okna Wochnik
Okna Wochnik
KROS-SKI Bielawa
KROS-SKI Bielawa
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Tomograf3D
Tomograf3D
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status