komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

niedziela, 18 lutego 2018

Szymona, Konstancji

Gmina Dzierżoniów: "Doświadczenia, które łączą..." - aktywna współpraca młodzieży

środa, 13.9.2017 11:55 , komentarze: 0 , odsłony: 361
kategorie artykułu:

Ciekawe warsztaty, sportowa rywalizacja i wymiana doświadczeń w pracy na rzecz społeczności lokalnej - kolejny etap przedsięwzięcia "Doświadczenia, które łączą - wymiana wiedzy pomiędzy partnerami KSOW" był dla jego uczestników niezwykle pracowity.

Tym razem działania objęły aktywną młodzież mieszkającą na terenie trzech gmin - partnerów projektu. Przedsięwzięcie to realizowane jest przez gminę Dzierżoniów we współpracy z gminą Kłodzko, gminą Międzylesie i Gospodarstwem gościnnym "Jesionówka".

Uczestnicy projektu pojechali na trzydniowy wyjazd studyjny, w trakcie którego wymienili się doświadczeniami, opowiedzieli o ciekawych inicjatywach podejmowanych na obszarach swoich gmin, a także wzięli udział w wielu inspirujących warsztatach. Poznali także główne założenia oraz korzyści, jakie płyną z funkcjonowania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) oraz Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW). Wszystkie miejsca odwiedzone przez uczestników były wsparte w ramach PROW.

Wyjazd rozpoczął się w poniedziałek 4 września na "Wyspie Koni" w Ostroszowicach. Tam 60-osobowa grupa młodzieży uczestniczyła w warsztatach przygotowanych przez Fundację Rozwoju Kultury, Sztuki i Edukacji "Otwórz Drzwi". Zajęcia zaplanowane w ramach pierwszego dnia wyjazdu miały na celu umożliwienie lepszego poznania się uczestników oraz zbudowania zaufania do siebie nawzajem.

Zajęcia pn. "Otwieranie się na nowe doświadczenia i relacje" zintegrowały młodzież, a podczas warsztatów "Maska" grupa zapoznała się z procesem powstawania i z rodzajami masek teatralnych. Młodzież uczestniczyła również w warsztatach teatralnych i muzycznych. Jednym z punktów programu były międzypokoleniowe warsztaty kulinarne z przedstawicielkami kół gospodyń wiejskich.

Kolejnego dnia działania projektowe odbywały się na terenie gminy Kłodzko. Uczestnicy udali się do Domu Ludowego w Jaszkowej Dolnej. Po wspólnej zabawie w kręgielni reprezentanci każdej z gmin opowiedzieli o podejmowanych przez siebie inicjatywach i planowanych aktywnościach społecznych. Drugi dzień wyjazdu zakończył się dla nich wyjątkowo aktywnie - ostatnimi punktami programu były wspólne rozwiązywanie zagadek w "Folwarku Szyfrów", a także spływ pontonowy Przełomem Bardzkim.

Gospodarzem w czasie ostatniego dnia wyjazdu była gmina Międzylesie. I tym razem młodzież spędziła czas aktywnie. Na boisku w Domaszkowie reprezentanci trzech gmin zmierzyli się w Wieloboju Młodzieżowym. Po sportowych zmaganiach przedstawiciele trzech młodzieżowych rad gmin podpisali porozumienie, w którym zadeklarowali dalszą współpracę, m.in. w zakresie wymiany wiedzy i doświadczeń oraz wspólnego podejmowania inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej.

Źródło: UG Dzierżoniów

 

Wasze komentarze

piątek, 16.2.2018 10:54
piątek, 16.2.2018 09:41
czwartek, 15.2.2018 18:25
8
czwartek, 15.2.2018 12:23
czwartek, 15.2.2018 10:16
3
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
SKUP AUT
SKUP AUT
Tomograf3D
Tomograf3D
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Miral
Miral
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Mechanika AUTO HAMMER
Mechanika AUTO HAMMER
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
KROS-SKI Bielawa
KROS-SKI Bielawa
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Okna Wochnik
Okna Wochnik
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar