Dobry występ pieszyckich zapaśniczek w drugim turnieju Dolnośląskiej Ligi Dziewcząt

niedziela, 12.3.2023 14:35 555 1

11 marca w Boguszowie Gorce odbył się drugi Turniej Dolnośląskiej Ligii Dziewcząt w Zapasach. W Lidze Dolnośląskiej w tą sobotę oprócz klubów dolnośląskich walczyło wiele klubów z całej Polski, jak Sobieski Poznań, UKS Zapasy Plewiska, Gniezna, Feniks Pesta Stargard, Agros Żary, Gogolina, Orzeł Namysłów, UKS Kiekrz oraz Lokomotiv Krnov z Czech.

Pieszyce w zawodach reprezentowały uczennice Szkoły Podstawowej nr 1  sekcji trenera Stanisława Warchoła - Milena Dolinna, Małgorzata Nowotniak oraz Oliwia Międła. Srebrny medal wywalczyła Milena Dolinna 23 kg. Brązowe krążki zdobyły Małgorzata Nowotniak 36 kg oraz Oliwia Międła w wadze do 36 kg w młodziczkach.

Grupa trenera Artura Walickiego wywalczyła następujące miejsca: Lena Baginska I miejsce w wadze 29 kg w kategorii wiekowej ,,dzieci”. Srebrny medal w ,,dzieciach”zdobyły Karolina Borczyk 36 kg oraz Julia Jasionek w wadze 52 kg. Brązowy krążek zdobyła Nikola Rudnicka 25 kg, a V miejsce Julia Borczyk 36 kg.

Wyjazd współfinansowany ze środków UM w Pieszycach.

Zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież na zajęcia ogólnorozwojowe oraz zapaśnicze do Centru Usług Społecznych przy ulicy Kopernika 124 oraz do Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieszycach przy ulicy Ogrodowej 23, we wtorki i czwartki w godz. 16.30-17.30. Więcej informacji pod nr. tel. 667 675626, 781 366 485.