komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

sobota, 24 lutego 2018

Macieja, Bogusza

Bajkowa kolonia zuchów

czwartek, 7.9.2017 09:19 , komentarze: 0 , odsłony: 680
kategorie artykułu:

Czwarta już kolonia zuchowa organizowana przez kadrę 26 Gromady „Kubusie Puchatki” po raz pierwszy odbywała się w zuchowym gronie. W poprzednich latach zuchy spędzały wakacje przy obozach harcerskich hufca. 
„Bajkową Kolonię Kubusia Puchatka” nasza bielawska gromada zorganizowała w Ostrowie koło Jastrzębiej Góry na przełomie lipca i sierpnia. W tym samym lesie gdzie w latach 1994-2001 odbywały się “Najlepsze na Globie obozy w Ostrowie” Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP.

W kolonii uczestniczyło 25 zuchów. Szóstki, zanim jeszcze wybrały swoje kolonijne nazwy, otrzymały do swojej dyspozycji namioty z łóżkami polowymi, materacami i kocami oraz mnóstwo materiałów do tworzenia zdobnictwa kolonijnego.
Dzięki tym materiałom zrobiło się na kolonii kolorowo. Zuchy otrzymały nakrycia głowy ze swoimi imionami, koszulki z logo kolonii, pudełka na skarby i zdobywane nagrody za małe, dobre uczynki oraz na zdobywane sprawności (zanim trafią na rękawy mundurów). Nazwy “szóstek” bardzo się wszystkim podobały (Młodzi Tytani, Koty w Butach, Trolki, Krasnoludki, Morskie Smerfetki, Dzielne Tygryski).

Nie sposób krótko opisać tego wszystkiego, co Zuchy przeżyły na kolonii ani tego wszystkiego, co robiły na codziennych zajęciach. Dni mijały w bajkowej tematyce, z wieczornym kinem-bambinem, majsterką zuchową, aktywnością w terenie. Nie zabrakło wizyt na nadmorskiej plaży w Karwii, w Jastrzębiej Górze. Odbyły się wycieczki do Władysławowa (Ocean Park) oraz na Hel. Odwiedziliśmy fokarium, muzeum rybołówstwa i latarnię morską. Ale nie tylko zabawą wypełniliśmy program kolonii.  Np. 1 sierpnia zuchy zdobywały sprawność Małego Powstańca i wzięły udział w ognisku poświęconym Szarym Szeregom. Zuchy ćwiczyły, jak poruszać się w przypadku ewakuacji z obozowiska.

Kolonia obfitowała w różne konkursy i współzawodnictwa. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli zwycięzcy “ZUCH TALENT”:

1. Hubert Jazowski z pokazem magicznych sztuczek karcianych
2. Karolina Pałka w tańcu do piosenki Margaret
3. Wiktoria Kwiatkowska i Pola Chałupka w przedstawieniu „Czerwony Kapturek”

W konkursie na najfajniejszego Gniotka zwyciężyli:

1. Ewa Ibis
2. Zuzanna Laskowicz
3. Olga Chałupka i Karolina Pałka


Konkurs na najfajniejszy śpiewnik wygrał Konrad Zajączkowski, na najfajniejszą Nibylandię – Olga Chałupka.

Kolonię w Ostrowie odwiedziło bardzo dużo gości. Szczególnie dawnych harcerzy, ale i obecnych instruktorów, którzy są już rodzicami dzieci w wieku zuchowym. Wszyscy “wiecznie młodzi” i ich pociechy wciągani byli do wspólnej zabawy. Dzięki temu była niepowtarzalna atmosfera i pomoc w zuchowaniu.

Ogromne podziękowania za współtworzenie kolonii należą się Agnieszce Czernieckiej i Mateuszowi Drobnicy z Hufca ZHP Środa Śląska oraz Bartoszowi Pasternakowi - drużynowemu 2 DSH “Wilki” z Bielawy. Trud odpowiedzialności za kolonię wzięła na siebie harcmistrzyni Krystyna Waś wspierana przez harcmistrzynię Małgorzatę Bieżanowską i podharcmistrzynię Magdalenę Sztandar. Niewymienione tu imiennie “dobre duchy” można zobaczyć na zdjęciach zamieszczanych sukcesywnie na profilu facebookowym gromady.

Jednym z hitów kolonii było wyjątkowe menu serwowane przez pana Krzysztofa z baru “Na pokładzie”. Po prostu nie chciało się wychodzić ze stołówki po posiłkach! 


Harcerze zapraszają w nowym roku harcerskim na zbiórki 26 Gromady do Zespołu Szkół Społecznych STO w Bielawie. Pierwsza zbiórka odbędzie się 14 września w godz. 15.30-17.00.  A już 30 września organizowana jest wyprawa do wrocławskiego ZOO. Zapisy u drużynowej.

źródło: UM Bielawa

 

Wasze komentarze

wtorek, 20.2.2018 11:46
poniedziałek, 19.2.2018 09:00
34
niedziela, 18.2.2018 21:16
środa, 14.2.2018 10:00
4
wtorek, 13.2.2018 21:25
31
wtorek, 13.2.2018 11:04
15
sobota, 10.2.2018 10:00
6
piątek, 9.2.2018 14:24
środa, 7.2.2018 23:35
niedziela, 4.2.2018 00:00
3
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Tomograf3D
Tomograf3D
Okna Wochnik
Okna Wochnik
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
KROS-SKI Bielawa
KROS-SKI Bielawa
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT
Miral
Miral
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Mechanika AUTO HAMMER
Mechanika AUTO HAMMER
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl