komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

niedziela, 18 lutego 2018

Szymona, Konstancji

Absolwenci z Bielawy i Dzierżoniowa pojadą do Warszawy na zaproszenie ministra obrony narodowej

środa, 13.9.2017 09:57 , komentarze: 0 , odsłony: 351
kategorie artykułu:

Troje młodych mieszkańców  Bielawy, którzy godnie reprezentowali swoje szkoły, pracodawców i Hufiec Pracy przez trzyletni okres wytężonej nauki, pojedzie do stolicy na zaproszenie Pana Ministra Obrony Narodowej  Michała Dworczyka w nagrodę za aktywność zawodową i artystyczną.

Warto było  pracować a świadectwem tego dla młodszych roczników był dzień rozpoczęcia roku szkolnego w Zespole Szkół nr 2 w Dzierżoniowie, gdzie doceniono najlepszych absolwentów, a także dostrzeżono w samej Warszawie. Absolwent, światowy mistrz fryzjerstwa Mateusz Milejski wraz z trzema koleżankami Eweliną Koniusz, Eweliną Jursza i dzierżoniowianką  Wiktorią Handwerkier zostali zaproszeni do Warszawy i Sejmu przez Pana Ministra MON Michała Dworczyka. List gratulacyjny odczytała i wręczyła Panu Mateuszowi Pani Irena Bukalska - Asystent Biura Poselskiego w Dzierżoniowie.  Oprócz listu i gratulacji  wyróżnieni  absolwenci  zostali zaproszeni  do Sejmu.

Dzisiaj nie tylko mówi się o znaczeniu kształcenia zawodowego, ale z nadzieją patrzy na przyszłych specjalistów w swoim fachu. Jak ważny jest rynek pracy i fachowcy dostrzegamy na co dzień, gdy nie możemy naprawić  butów czy kranu albo być pięknie i finezyjnie uczesanym, gdy wybieramy się na ważną dla nas  uroczystość. My będziemy mogli liczyć na naszych mistrzów. Szlify mistrz zdobywał u Pani Jolanty Buczyńskiej w Salonie Fryzjerskim „Jola”.  Jesteśmy z nich wszystkich dumni. We wrześniu będą nas reprezentować w Warszawie.

Należy dodać, że Pan Mateusz Milejski  otrzymał również list gratulacyjny i prezent od Pani Minister MEN Anny Zalewskiej. Gest ten jest dowodem na to, że docenia się i stawia na szkolnictwo zawodowe i fachowców. Wierzymy, że ich talenty zostaną pomnożone przez  absolwentów a ich dalsza ścieżka zawodowa zaprowadzi ich po wieniec zwycięstwa.

Pani Minister Anna Zalewska w swoim przemówieniu do uczniów rozpoczynających naukę   4 września podkreśliła, że „Każdy ma prawo do tego, aby zdobyć jak najlepsze wykształcenie, które będzie realizowało jego marzenia i wykorzystywało jego talenty”. Przyłączamy się do życzeń, a młodszym kolegom ze szkół zawodowych mówimy, że dokonali właściwego wyboru.

Oprac i zdjęcia : Nikola Krajewska – wychowawca Hufca Pracy w Dzierżoniowie

 

Wasze komentarze

piątek, 16.2.2018 10:54
piątek, 16.2.2018 09:41
czwartek, 15.2.2018 18:25
8
czwartek, 15.2.2018 12:23
czwartek, 15.2.2018 10:16
3
KROS-SKI Bielawa
KROS-SKI Bielawa
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Okna Wochnik
Okna Wochnik
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Miral
Miral
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Mechanika AUTO HAMMER
Mechanika AUTO HAMMER
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Tomograf3D
Tomograf3D
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie