komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

wtorek, 23 stycznia 2018

Ildefonsa, Rajmunda

2,5 mln zł dla powiatu dzierżoniowskiego

wtorek, 31.3.2015 19:16 , komentarze: 0 , odsłony: 1029
kategorie artykułu:

Sukcesem zakończyły się starania powiatu dzierżoniowskiego o dodatkowe środki zewnętrzne. W ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego powiat otrzyma blisko 2,5 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na termomodernizację Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piławie Górnej.

 

Na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej została ogłoszona lista rankingowa projektów objętych dofinansowaniem w ramach programu „Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii”. Na wysokim 8. miejscu znajduje się projekt powiatu dzierżoniowskiego dotyczący termomodernizacji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piławie Górnej. Pełny koszt zadania to 3,5 mln zł – kwota dofinansowania wynosi 2,5 mln zł.

- Cieszymy się z tej dotacji, bo umożliwi nam ona realizację ważnej inwestycji. Termomodernizacja ośrodka wpłynie nie tylko na oszczędności związane z ogrzewaniem budynku, ale przede wszystkim zwiększy komfort wychowanków i pracowników naszej placówki - mówi starosta Janusz Guzdek.

Inwestycja zostanie wykonana w latach 2015 – 2016. Obejmie ona: wymianę okien i drzwi zewnętrznych, wymianę instalacji c.o. i oświetlenia, ocieplenie stropu i ścian wewnętrznych poddasza oraz wymianę przestarzałej kotłowni węglowej na kotłownię obsługiwaną przez dwa kotły na biomasę.

Powiat Dzierżoniowski już od wielu lat prowadzi inwestycje, które przynoszą oszczędności związane z ogrzewaniem budynków. Na ich realizację skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne.

- W ciągu ostatnich siedmiu lat na termomodernizację budynków powiatowych przeznaczyliśmy 10 mln zł. Połowa środków pochodziła ze źródeł zewnętrznych - mówi starosta Janusz Guzdek.

Przypomnijmy, że do tej pory kompleksową termomodernizację przeszły już budynki domu dziecka, domu pomocy społecznej, zarządu dróg powiatowych oraz większość obiektów szkolnych - I i II LO, Ekonomik i Radiobuda w Dzierżoniowie oraz LO w Bielawie. Dzięki inwestycji znacznie poprawiły się warunki do nauki dla młodzieży.

Zobacz, które budynki przeszły termomodernizację w latach wcześniejszych http://www.pow.dzierzoniow.pl/pow/aktualnosci/3584-2-5-mln-zl-dla-powiatu

Źródło: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 8 min temu
dzisiaj, 13 min temu
dzisiaj, 15 min temu
dzisiaj, 6 godz temu
dzisiaj, 8 godz temu
7
poniedziałek, 22.1.2018 11:50
poniedziałek, 22.1.2018 10:35
poniedziałek, 22.1.2018 09:52
2
poniedziałek, 22.1.2018 09:49
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
KROS-SKI Bielawa
KROS-SKI Bielawa
Okna Wochnik
Okna Wochnik
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Mechanika AUTO HAMMER
Mechanika AUTO HAMMER
Tomograf3D
Tomograf3D
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Miral
Miral