komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

czwartek, 22 marca 2018

Katarzyny, Boguslawa

17.03. Mecz II ligi piłki siatkowej w Bielawie

wtorek, 13.3.2018 12:40 , komentarze: 0 , odsłony: 402
kategorie artykułu:
W ostatniej kolejce rundy zasadniczej dojdzie do dwóch arcyciekawych pojedynków. Jeden z nich odbędzie się w Bielawie, drugi natomiast w Nowej Soli. W obu przypadkach gospodarzami są zespoły pewne udziału w fazie play-off, z tym, że walczące w dalszym ciągu o jak najlepszą pozycję wyjściową przed decydującymi rozgrywkami. Z drugiej strony siatki staną zespoły, które do ostatniej akcji w meczu będą walczyć o to, aby także znaleźć się w gronie ośmiu najlepszych drużynm rywalizujących o prawo gry w Turniejach o I ligę. Większe szanse z tej dwójki na udział w play-off, wydaje się mieć drużyna z Bolesławca, która zagra na wyjeździe z MKST Astra Nowa Sól. W tym wypadku wystarczy im wygrać tylko lub aż dwa sety. Gdyby natomiast BTS Bolesławiec nie zdobył punktów w Nowej Soli, to będzie musiał bacznie śledzić wydarzenia w Bielawie, gdzie KS Bielawianka Bester Bielawa podejmie obecnie dziewiąty KU AZS Uniwersytet Zielonogórski. Jeśli w hali SP 10 akademicy z Zielonej Góry przegrają choćby dwa sety, to niezależnie od wydarzeń w Nowej Soli zaprzepaszczą swoją szansę na udział w play-off z ósmej lokaty. Z kolei gdyby udało im się zgarnąć w Bielawie całą pulę punktową, wówczas przy porażce BTS-u, to właśnie oni zagrają w parze play-off z liderem GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz.

BBB oraz Astra także ma o co walczyć, choć wiadomo noża na gardle nie mamy, tak jak nasi przeciwnicy. Stawką jest piąte miejsce w tabeli i tym samym rywalizacja w I rundzie play-off w jednej parze z WKS Sobieski Arena Żagań. Żeby je zająć, najlepiej jest wygrać za 3 punkty, ale także i wygrana po tie-breaku może nam dać tą piątą lokatę. Warunki wówczas są dwa – pierwszy jest taki, że Astra nie może wówczas wygrać. A drugi, że w przypadku tie-breaka będziemy mieli taki sam stosunek setów wygranych do przegranych co pauzująca w tej kolejce Olavia Oława i wiadomo wtedy o pozycji w tabeli zadecyduje ratio małych punktów. Obecnie mamy to ratio lepsze i jeśli wygramy ten mecz z akademikami, to nic nie wskazuje, żeby w tej kwestii coś się zmieniło. Z kolei dla Astry wygrana niezależnie w jakim to będzie stosunku, spowoduje, że to właśnie ten zespół zajmie piąte miejsce po rundzie zasadniczej, a nam pozostanie wtedy walka o szóstą lokatę i tym samym gra w parze z SPS Chrobry Głogów lub KS Gwardia Wrocław. Ale jeśli w Nowej Soli gospodarze przegrają, to każde nasze zwycięstwo pozwoli nam na awans o dwie lokaty na samym finiszu rundy.

A co w przypadku naszej przegranej? W przypadku przegranej po tie-breku zostajemy na siódmej pozycji. Ale gdybyśmy nie zdobyli z akademikami choćby seta, to w przypadku 3:0 dla BTS-u w meczu z Astrą spadniemy na ósmą lokatę i przypadnie nam rywalizować w parze z liderem z Międzyrzecza. Z punktu widzenia czysto sportowego takiej rywalizacji się nie boimy. Ale z perspektywy czysto logistycznej wolelibyśmy takiej rywalizacji jednak uniknąć (bynajmniej w I rundzie play-off).

Wygranie w sobotę choćby seta powinno załatwić sprawę na pewno siódmej lokaty. A czy ta pozycja jest dla nas aż taka niekorzystna? Można powiedzieć, że wręcz przeciwnie, bo zakładając, że wicelider Gwardia Wrocław upora się u siebie z „czerwoną latarnią” ligi Juve Wakmet Głuchołazy, to właśnie z siatkarzami ze stolicy Dolnego Śląska zagralibyśmy w jednej parze. Z punktu widzenia kibiców, zarówno tych Wrocławskich, jak i Bielawskich to chyba najlepsza opcja z możliwych.

A przecież mamy też sobie coś do udowodnienia w tej parze: 3:0 w Bielawie i 0:3 we Wrocławiu. Podobne wagowo rezultaty padły w naszych meczach z Głogowem i Żaganiem, co świadczy, że niezależnie na kogo z tej trójki trafimy, na pewno nie będziemy na papierze stali na straconej pozycji.

Tak więc, jak widać, na najbliższą sobotę scenariuszów jest multum. Jedno jest pewne - będzie gorąco i niezmiernie ciekawie.

Zapraszamy więc na trybuny hali w Bielawie, jak również przed ekrany urządzeń mobilnych, bowiem postaramy się przeprowadzić transmisję na żywo z tego meczu.

Spotkanie rozpocznie się o godz.18:00. Zapraszamy i prosimy o dołączanie do wydarzenia, jak również o jego udostępnianie.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 10 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
1
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
CAR-SERVIS
CAR-SERVIS
Mati Autogaz
Mati Autogaz
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Miral
Miral
Tomograf3D
Tomograf3D
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
KROS-SKI Bielawa
KROS-SKI Bielawa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Okna Wochnik
Okna Wochnik
Podologia Bielawa
Podologia Bielawa
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny