komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

sobota, 20 stycznia 2018

Fabiana, Sebastiana

„Drugstop” - dzierżoniowscy policjanci realizują projekt w placówkach oświatowych

środa, 11.10.2017 15:54 , komentarze: 0 , odsłony: 1189
kategorie artykułu:

„Drugstop” to działania profilaktyczne skierowane m.in. do nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Podczas spotkań z nauczycielami wykorzystywana jest walizka demonstracyjna zawierająca rekwizyty, które odwzorowują dostępne na czarnorynkowym rynku najbardziej popularne narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania.

Celem projektu, pn. „Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową jest:

  • zintensyfikowanie współpracy jednostek Policji z Polski i Czech w zakresie problematyki narkotykowej oraz prowadzenie wspólnych działań prewencyjnych na rzecz ludności w rejonie przygranicznym,

  • podniesienie poziomu świadomości społeczeństwa w zakresie problematyki narkotykowej,

  • przekazanie czytelnej informacji na temat działania narkotyków i środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej za posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających.

Policjanci z Dzierżoniowa kontynuują spotkania z gronem pedagogicznym w placówkach oświatowych na terenie powiatu dzierżoniowskiego, w których wykorzystują materiały edukacyjne, zakupione i sfinansowane w ramach projektu polsko-czeskiego. Środki dydaktyczne służą im na spotkaniach z nauczycielami i rodzicami. W walizkach edukacyjnych zawarte są rekwizyty i przedmioty, które młodzi ludzie mogą posiadać w domu lub w szkole, a które wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji środków odurzających.

Wrześniowym spotkaniem w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie zainicjowano realizację policyjnego programu „DRUGSTOP” na terenie powiatu dzierżoniowskiego a koleją grupą, która do tej pory wzięła udział w projekcie są nauczyciele dzierżoniowskich placówek, tj. II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół numer 1 i Zespół Szkół numer 2.

Głównym celem projektu jest przeprowadzenie wśród grona pedagogicznego i rodziców akcji profilaktycznej, która będzie uzmysławiała szereg aspektów związanych z narkotykami.

W trakcie spotkań z młodzieżą policjanci będą wskazywali zagrożenia płynące z zażywania narkotyków a także będą informowali o odpowiedzialności karnej i konsekwencjach związanych z kontaktem z tymi środkami.


KPP Dzierżoniów
Oficer Prasowy
podkom. Marcin Ząbek 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 22 godz temu
piątek, 19.1.2018 16:39
piątek, 19.1.2018 16:00
3
piątek, 19.1.2018 15:54
piątek, 19.1.2018 13:03
piątek, 19.1.2018 11:39
1
piątek, 19.1.2018 10:38
czwartek, 18.1.2018 14:59
2
czwartek, 18.1.2018 14:56
5
czwartek, 18.1.2018 10:56
5
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Mati Autogaz
Mati Autogaz
KROS-SKI Bielawa
KROS-SKI Bielawa
Mechanika AUTO HAMMER
Mechanika AUTO HAMMER
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Tomograf3D
Tomograf3D
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Miral
Miral
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Okna Wochnik
Okna Wochnik
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele