komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

Zmieniła się pogoda – jedźmy ostrożnie

piątek, 20.10.2017 13:48 , komentarze: 0 , odsłony: 399
kategorie artykułu:

Jesień to wcześniej zapadający zmrok, mgły, silny wiatr, opady deszczu, leżące na drodze liście. To wszystko utrudnia jazdę, sprawia, że kierowanie samochodem staje się wyzwaniem i wymaga dużej koncentracji. Wałbrzyska Policja apeluje do kierowców o rozsądek i ostrożność.

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkość do tych trudnych warunków – jedźmy wolniej i ostrożnie, bo na mokrej nawierzchni, która pokryta jest spadającymi z drzew liśćmi, łatwo wpaść w poślizg.
Pamiętajmy też, że jesienią na wypadki szczególnie narażeni są piesi. Wczesnym rankiem, czy po zmroku pieszy ubrany w ciemną kurtkę jest dla kierowców praktycznie niewidoczny.

Przypominamy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Praktyczne , z punktu widzenia bezpieczeństwa, jest noszenie odblasków również w terenie zabudowanym. Zaopatrzmy się więc w elementy odblaskowe. Taka mała rzecz, a czasami może uratować nam nawet życie.

 

Wasze komentarze

Miral
Miral
Auto Max
Auto Max
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche