komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 22 stycznia 2018

Anastazego, Wincentego

Wielka promocja na wszystkie meble w Dekorii. Nawet do -50%!

poniedziałek, 31.7.2017 08:00 , odsłony: 1743
kategorie artykułu:

Uwaga! Do 12 sierpnia obowiązują rabaty na wszystkie meble w Centrum Dekoria.  Skorzystaj z okazji. 

Meble angielskie w ponadczasowym stylu

Styl angielski jest uznawany za jedną z najbardziej przytulnych propozycji wnętrzarskich. Pastelowe kolory, kwiatowe motywy, liczne bibeloty i nagromadzenie wzorów sprawiają, że w angielskich wnętrzach dzieje się naprawdę dużo, a każdy, kto przekroczy ich próg, czuje, że znalazł się w zupełnie innym świecie. Specjaliści z Dekoria udowadniają jednak, że styl angielski nie musi być staroświecki. 

Styl angielski niejedno ma imię. Wielka Brytania to z jednej strony angielskie spokojne miasteczka, dzika Szkocja, z drugiej – wielkie imperium kolonialne. Właśnie to sprawia, że wnętrza w stylu angielskim są różnorodne i rzadko występują w stanie „czystym” – zwykle widać w nich obce wpływy.

Dekoria, sofa Katrina

Styl angielski, czyli jaki?

Najbardziej znaną wersją angielskiego mieszkania jest jej prowincjonalna odsłona (tzw. cottage). To jasne pastelowe kolory – róże, błękity, beże, motywy kwietne, a także dużo dodatków. Kwiaty, obrazy, poduszki, ciężkie zasłony, tapety i masywne dywany. Czerwono-zielona krata, bardziej zdecydowane kolory to natomiast domena szkockiej odmiany angielskiego stylu.

Dekoria, kolekcja Mirella

Warto również wspomnieć o dziedzictwie kolonialnym w meblarstwie, które charakteryzuje się meblami wykonanymi z egzotycznego drewna – na przykład z drewna tekowego, z ciekawymi zdobieniami. Właśnie takie angielskie meble kolonialne z serii Brighton ma w swojej ofercie Dekoria.

Dekoria, konsola Brighton

Styl angielski industrialny

Niektórzy twierdzą, że ojczyzną designu industrialnego dopasowanego do przestronnych wnętrz loftów jest właśnie Anglia. To w tym wysoko rozwiniętym, przemysłowym kraju doceniono duże przestrzenie, minimalizm; doceniono także cegłę i nagi beton.

Meble do salonu w stylu angielskim

Meble angielskie od Dekoria sprawdzą się z pewnością w niejednym polskim salonie. Nawiązują do najlepszych brytyjskich tradycji – naturalne drewno malowane na biało wygląda bardzo efektownie na tle szarych, betonowych płyt. Ręcznie robiona komoda skontrastowana z chłodnym wyglądem ścian to udana próba połączenia tradycji z nowoczesnym designem.

Dekoria, komoda Brighton

Żaden salon nie może się obyć bez sofy. Miękkie, tapicerowane meble to wyznacznik angielskiego stylu. Sofa Gabrielle w stylu Chesterfield czerpie z klasycznego designu czasów króla Edwarda. Oryginalne pikowanie i lekkie nóżki nadają jej niesamowitej elegancji.

Dekoria, sofa i fotel Gabrielle 

Stół z krzesłami do jadalni w stylu angielskim

Aby ustrzec się przed nagromadzeniem deseni, ale pomimo wszystko zachować angielski styl, warto zrezygnować z nadmiaru kwiecistych motywów. Drewniany stół i jasne tapicerowane krzesła to sprzęty, które w wystarczający sposób zakomunikują, że mamy do czynienia z angielskim wnętrzem. Ustawione na tle surowych ścian (które w tradycyjnie angielskiej wersji byłyby pokryte wzorzystymi tapetami) robią wspaniałe wrażenie.  

Dekoria, stół Milton

Stoliki kawowe

W salonie urządzonym na angielską modłę nie może zabraknąć miejsca do picia porannej kawy czy popołudniowej herbaty. Niska ława z kolekcji Milton sprawdzi się w każdej stylizacji, zwłaszcza wyspiarskiej.

Dekoria, ława Milton

Z powyższych stylizacji wynika więc jasno, że angielski design łatwo wprowadzić do polskich wnętrz, nie rezygnując w dodatku z nowoczesnego sznytu.

NOWOŚĆ
Nowe, przytulne i eleganckie sofy oraz fotele w stylu Chesterfield dostępne w Dekoria Centrum w Świdnicy. 

Więcej na www.centrumdekoria.pl lub https://www.facebook.com/DekoriaCentrum/

 
czwartek, 18.1.2018 18:16
środa, 17.1.2018 21:33
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Auto Max
Auto Max
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele