komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 22 stycznia 2018

Anastazego, Wincentego

Walimska wyprawa nad morze

wtorek, 8.8.2017 07:00 , komentarze: 0 , odsłony: 211
kategorie artykułu:

Już po raz 10 nasze dzieci spędzały wakacje nad morzem w zaprzyjaźnionej Gminie Wolin, a dokładniej  w gimnazjum w Sierosławiu. Była to wycieczka integracyjna z elementami profilaktyki, której celem jest propagowanie zdrowego sposobu życia oraz mody na aktywny wypoczynek.

Wyjazd finansowany jest przez Urząd Gminy w Walimiu. Zakwaterowanie zapewniła nam pani dyrektor Publicznego Gimnazjum w Sierosławiu. Oczywiście najważniejsze były nasze wyprawy nad morze i pobyt na plaży – zabawy w piasku, gry i zabawy ruchowe, poszukiwanie muszli, a przede wszystkim pływanie. Nad bezpieczeństwem pobytu nad morzem czuwali ratownicy. Ten tydzień bogaty był w wiele ciekawych przeżyć i wypraw.

Jak zwykle mieliśmy okazję zwiedzić osadę Wikingów na wyspie Wolin. Zwiedzając zabudowania mieszkalne i rzemieślnicze można było zobaczyć jak wyglądało życie codzienne dawnych ludzi, jak mieszkali i pracowali. We wnętrzu starych chat zobaczyliśmy repliki mebli, narzędzi oraz przedmiotów codziennego użytku sprzed 1000 lat. Bardzo ciekawa była także wycieczka do Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego w Wolinie, po którym oprowadził nas Dyrektor Ryszard Banaszkiewicz, ciekawie opowiadając historię  miasta Wolin i jego mieszkańców.

Odwiedziliśmy także Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach oraz wystawę czarów i magii. Wielką atrakcją była wizyta w Forcie Gerharda w Świnoujściu, gdzie zostaliśmy przygotowani do służby wojskowej. Szturmem zdobyliśmy wystawę klocków LEGO. Wieczory spędzaliśmy na zabawach i grach sportowych, na pogawędkach na temat zdrowego stylu życia,  a także przy ognisku i spotkaniach koleżeńskich. Miło wspominamy czas spędzany w Sierosławiu, wyjątkową gościnność i uprzejmość tamtejszych mieszkańców, szkoda, że ten tydzień pobytu nad morzem mija tak szybko.

 

Wasze komentarze

Miral
Miral
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Auto Max
Auto Max
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Mati Autogaz
Mati Autogaz
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki