komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

Wałbrzyska Policja przypomina

piątek, 20.10.2017 13:50 , komentarze: 0 , odsłony: 165
kategorie artykułu:

Zbliża się Święto Zmarłych oraz Dzień Zaduszny. Jest to okres wzmożonego ruchu na drogach. Tłok w autobusach i na cmentarzach to wręcz zaproszenie dla kieszonkowców. Torebki czy telefony komórkowe pozostawione w samochodach czy przy grobach stanowią dla nich łakomy kąsek.

Wałbrzyska Policja apeluje do wszystkich o zachowanie w tych dniach, szczególnej ostrożności i zwracanie bacznej uwagi na to, co dzieje się wokół nas.

  • Zachowajcie Państwo szczególną ostrożność na drodze. W tym czasie zawsze jest więcej samochodów niż w inne dni. Zarówno piesi, jak i zmotoryzowani, powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo.
  • Korzystajcie tylko z wyznaczonych miejsc do parkowania.
  • Pozostawiając samochody w okolicach cmentarzy pamiętajcie, aby nie zostawiać w nich na widocznych miejscach przedmiotów stanowiących jakąkolwiek wartość.
  • Zabezpieczcie samochody przed włamaniem i kradzieżą. Pamiętajcie, aby sprawdzić, czy wszystkie drzwi i okna są zamknięte. A jeżeli macie dodatkowe zabezpieczenia, upewnijcie się czy zostały włączone.
  • Udając się na cmentarze pamiętajcie o swoich bagażach podręcznych.
  • Torebki, plecaki, siatki trzymajcie przy sobie, nie pozostawiajcie ich obok grobów.
  • Pamiętajcie o portfelach, dokumentach i telefonach komórkowych. Starajcie się trzymać te przedmioty w kieszeniach wewnętrznych, nie w torbach. Nie zabierajcie ze sobą więcej pieniędzy niż faktycznie potrzebujecie.
  • Pamiętajcie, że w miejscach zatłoczonych najczęściej grasują złodzieje. Łatwiej im wtedy, po dokonanej kradzieży zniknąć w tłumie – dotyczy to również podróży środkami komunikacji miejskiej.
  • Pamiętajcie, aby wychodząc z mieszkania ( domu) dobrze pozamykać wszystkie drzwi i okna.

 

Wierzymy, że jeżeli choć w części dostosujecie się do naszych ostrzeżeń, bezpiecznie i bez uszczerbku dla swojego zdrowia i mienia powrócicie do domów. W tych dniach, jak co roku wałbrzyscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich odwiedzających groby swoich bliskich.

 

Wasze komentarze

Skład opału Agro
Skład opału Agro
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Auto Max
Auto Max
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Miral
Miral