komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

wtorek, 20 marca 2018

Klaudii, Eufemii

Uważajmy na tzw. „kieszonkowców”

wtorek, 13.3.2018 16:48 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

Wałbrzyscy policjanci przypominają główne zasady, które pozwolą nam nie paść ofiarą złodziei. Pamiętajmy. Miejmy oczy dookoła głowy. Uważajmy na tzw. „kieszonkowców”.

Obecnie uważać należy już nie tylko na utratę gotówki, ale i także całego portfela, gdyż w nim właśnie najczęściej trzymamy karty płatnicze oraz dokumenty, których kradzież może spowodować zniknięcie z konta zaoszczędzonych przez nas środków finansowych. Przypominamy więc, jak uchronić się przed działaniami tzw. „kieszonkowców”.
 

Złodzieje najczęściej pojawiają się w miejscach, w których występuje duży natłok ludzi. Są to pociągi, autobusy, galerie handlowe, a także ulice większych miast. „Kieszonkowcem” może być każdy. Od młodych, dobrze ubranych mężczyzn, przez eleganckie kobiety, po kilkunastoletnich chłopców, czy też starszych panów. Osoby takie potrafią być miłe, grzeczne i chętne do pomocy. Często działają w grupie. Jedna z osób absorbuje uwagę okradanego, np. poprzez zderzenie się z nim, czy też przez spowodowanie tłoku przy wysiadania z autobusu, a druga kradnie nam portfel.
 

Dlatego wałbrzyscy funkcjonariusze przypominają:

  • Pieniądze, dokumenty, portfele trzymajmy w zamykanej, wewnętrznej kieszeni kurtki lub marynarki. Nie korzystajmy z bocznych, zewnętrznych kieszeni, a tym bardziej z tylnej kieszeni spodni
  • Większa sumę pieniędzy podzielmy na mniejsze kwoty i włóżmy do kilku kieszeni naszego ubrania.
  • Nie nośmy ze sobą większej gotówki, jeżeli nie jest ona nam potrzebna i zwracajmy uwagę, gdzie chowamy kartę płatniczą.
  • Kobiety powinny zwrócić szczególną uwagę na noszone przez siebie torebki, które złodziej bardzo łatwo może wyrwać
  • Unikajmy zatłoczonych miejsc, a jeżeli już w nich jesteśmy to, miejmy oczy dookoła głowy. Nie dajmy się zaskoczyć złodziejom.
  • Zwracajmy uwagę, kto za nami idzie i w przypadku podejrzanego zachowania innej osoby, to my podejmijmy decyzję o zatrzymaniu się lub skręceniu w miejsce, w którym jest monitoring.
  • Złodzieje często znają topografie miasta i dokonują kradzieży tam, gdzie nie ma kamer, ani świadków.
 

Wasze komentarze

wczoraj, 8 godz temu
wczoraj, 9 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
wczoraj, 18 godz temu
niedziela, 18.3.2018 23:05
1
niedziela, 18.3.2018 11:45
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Auto Max
Auto Max
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica