komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 21 marca 2018

Lubomira, Benedykta

Urząd Miasta dementuje - Zamek Książ nie na sprzedaż

poniedziałek, 5.3.2018 10:23 , komentarze: 0 , odsłony: 515
kategorie artykułu:

Od kilku dni w Wałbrzychu mówiło się o sprzedaży Zamku Książ. Wszystko za sprawą opublikowanego, przez jedną z lokalnych telewizji, materiału sugerującego, jakoby symbol Wałbrzycha, miał zmienić właściciela.

Urząd Miasta wystosował w tej sprawie oświadczenie:

Stanowczo zaprzeczamy i dementujemy informację, jakoby miała nastąpić sprzedaż udziałów Gminy Wałbrzych w spółce Zamek Książ Sp. z o.o. na rzecz Polskiego Funduszu Rozwoju. Polski Fundusz Rozwoju jest polską, państwową spółką strategiczną oferującą instrumenty służące rozwojowi przedsiębiorstw, samorządów oraz osób prywatnych, inwestującą w zrównoważony rozwój społeczny i wzrost gospodarczy kraju . Właścicielem spółki jest Skarb Państwa. Polski Fundusz Rozwoju to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju. PFR realizuje Pakiet dla Miast Średnich, który jest elementem tzw. Planu Morawieckiego, mającym na celu przyspieszenie inwestycji w nowoczesną infrastrukturę polskich samorządów. Podkreślamy, że wszelkie procedury związane z finansowaniem inwestycji przez PFR mają charakter czasowy i Gmina w określonym czasie odkupuje udziały od PFR i nie można określić ich mianem sprzedaży.

Gmina Wałbrzych została zaproszona do rozmów w ostatnich miesiącach (podobnie jak wiele miast i Gmin z całej Polski) na spotkanie mające przybliżyć możliwość wspierania takich inwestycji. Jak zaznaczono, finansowanie inwestycji przez PFR ma zawsze charakter zwrotny oraz pasywny i nie wiąże się nigdy z trwałym zbyciem udziałów. Nie wiąże się także z wpływaniem przez PFR na zarządzanie spółką. Zaproszenie Gminy Wałbrzych przez PFR do rozmów nt. wsparcia inwestycji w Wałbrzychu wskazuje na wysoka ocenę dotychczasowych działań jak i procesów rozwojowych w Wałbrzychu.

Zamek Książ w Wałbrzychu sp. z o.o. jako podmiot szczególny nigdy nie był przedmiotem tych analiz.

Arkadiusz Grudzień
Rzecznik Prasowy Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu

Sympatyzujące z prezydentem miasta, Romanem Szełemejem, środowisko sugeruje, że rozpoczęła się kampania wyborcza. 

- To mi wygląda na atak, na Romana Szełemeja. Wcześniej mówiono o bezpodstawnie przyznanych premiach w szpitalu. Teraz ktoś próbuje wmówić mieszkańcom, że prezydent chce sprzedać Zamek Książ - mówią w kuluarach radni PO.

Prezydent Roman Szełemej zachowuje spokój i póki co nie zamierza komentować tej sprawy. Wystosowane oświadczenie należy zatem potraktować jako wystarczające wyjaśnienie.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.3.2018 08:36
poniedziałek, 19.3.2018 15:34
poniedziałek, 19.3.2018 11:44
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
przewozy międzynarodowe piątka bus
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Auto Max
Auto Max