komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 26 lutego 2018

Miroslawa, Aleksandra

Uroczystości Niepodległościowe w Jedlinie-Zdroju

poniedziałek, 13.11.2017 16:36 , komentarze: 0 , odsłony: 169
kategorie artykułu:

99 rocznica odzyskania niepodległości w naszym mieście, rozpoczęła się Mszą Św.  w intencji Ojczyzny, którą odprawił ks. Prałat Ryszard Uryga wspólnie z ks. Markiem Nowakiem w Kościele p.w. Trójcy Świętej. Po Nabożeństwie, władze miasta, radni, delegacje stowarzyszeń i związków oraz mieszkańcy udali się pod Miejski Obelisk, przy którym wartę pełnili Żołnierze. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego Przedstawiciele lokalnych instytucji złożyli wiązanki kwiatów oddając hołd poległym.

Głos zabrał Burmistrz Miasta Leszek Orpel. W swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie słowa wolność i niepodległość. Oprawę muzyczną zapewnili uczniowie Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka z oddziałami Gimnazjum.

Po uroczystości uczestnicy zostali zaproszeni na wystawę p.t. „Jedlina-Zdrój wczoraj i dziś”, którą można codziennie oglądać codziennie w godz. 12-18  w Hali Spacerowej.

Popołudnie w mieście można było uczcić w restauracjach i kawiarniach, które na ten dzień przygotowały specjalną promocję kulinarną pod hasłem: „Niepodległość uczcić ze smakiem Jedliny”.

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz