komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

wtorek, 20 marca 2018

Klaudii, Eufemii

Ulica Bystrzycka w Wałbrzychu - coraz bliżej celu

czwartek, 12.10.2017 14:03 , komentarze: 1 , odsłony: 879
kategorie artykułu:

Niedawno informowaliśmy o kłopotach, jakie są związane z przebudową pętli autobusowej w wałbrzyskiej dzielnicy Rusinowa. Mieszkańcy tej części miasta mogą się jednak cieszyć z szybko postępujących prac na ulicy Bystrzyckiej. Od kilku dni ulicą Bystrzycką mogą poruszać się jej mieszkańcy, dla których dojazd do swoich domów, od przeciwległej strony byłoby sporym utrudnieniem.

- To duże ułatwienie mówi Janusz, mieszkaniec dzielnicy. - Do tej pory musieliśmy nadrabiać niemal 4,5 kilometra, żeby dojechać do domu. Teraz, kiedy nie musimy korzystać z objazdu, odcinek ten skrócił się do zaledwie jednego kilometra. Jestem szybciej w domu i bardzo się z tego cieszę - dodaje zadowolony.

Pierwsza warstwa asfaltu została wylana i trwają prace nad wykończeniem ścieżek rowerowych, chodników. Wyrównywane są poziomy pomiędzy krawężnikami. Zabezpieczono również studzienki i uruchomiono system burzowy i kanalizacyjny.

Po zakończeniu prac nad ścieżką rowerową do słupów oświetleniowych podłączony zostanie prąd. W tym czasie zamontowana zostanie wiata przystankowa, która zdecydowanie ułatwi podróżnym oczekiwanie na autobus. Według planów przebudowy ulicy wiata powinna stanąć z obu stron, a nie jak dotychczas jedynie po stronie umożliwiającej wyjazd z dzielnicy.

Ulica Bystrzycka częściowo do użytku powinna być oddana już w październiku. Jeżeli prace na pętli autobusowej, nie będą się opóźniać to prawdopodobnie całość remontu zostanie zakończona jeszcze w listopadzie. Byłaby to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnicy, którzy od dłuższego czasu spoglądają w niebo i martwią się, że wykonawcy nie uda się dokończyć remontu przed zimą.

 

Wasze komentarze

Co to za badziewne, poruszone zdjęcia
czwartek, 12.10.2017 19:13 autor: Podpis
wczoraj, 8 godz temu
wczoraj, 9 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
niedziela, 18.3.2018 23:05
1
niedziela, 18.3.2018 11:45
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Auto Max
Auto Max
Miral
Miral
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz