Udane starty czarnoborskich narciarzy

środa, 21.2.2018 09:05 1059 0

17 i 18 lutego odbyły się zawody narciarstwa biegowego, które reprezentowali mieszkańcy naszej gminy, osiągając świetne wyniki.

17 lutego w Jakuszycach podczas Biegu Piastów drużyna w składzie: Waldemar Poręba, Artur Mazurek, Daniel Filip i Krzysztof Pływaczyk wywalczyli 4 miejsce, na 48 drużyn startujących, przegrywając jedynie z ekipami z czołówki krajowej i Czech.

Natomiast 18 lutego w Międzynarodowym Biegu Narciarskim Ziemi Bystrzyckiej w Spalonej zawodnicy zajęli następujące miejsca:

• I miejsce – Daniel Filip
  • IV miejsce – Waldemar Poręba
  • VI miejsce – Artur Mazurek

Ponadto Waldemar Poręba i Artur Mazurek zajęli w swojej kategorii wiekowej odpowiednio I i II miejsce.

W biegu tym uczestniczyli również uczniowie Gminnego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Czarnym Borze – Dawid i Nikola Filip, którzy wygrali rywalizację w swoich kategoriach.