komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

niedziela, 22 kwietnia 2018

Kai, Leonii

To był dobry rok dla Głuszycy!

środa, 21.3.2018 11:55 , komentarze: 0 , odsłony: 140
kategorie artykułu:

Burmistrz Roman Głód w dniu 20 marca 2018 r. w czasie spotkania z mieszkańcami w Centrum Kultury w Głuszycy podsumował pracę samorządu gminnego. Przygotowana prezentacja multimedialna objęła zakres spraw związanych z bilansem finansowym Gminy, a także sprawy  społeczne, mieszkaniowe i gospodarcze. Burmistrz mówił o inwestycjach zrealizowanych  przy wsparciu środków pozyskanych przez Gminę Głuszyca, jak i o zadaniach inwestycyjnych w całości sfinansowanych z budżetu gminnego. Przedstawił również inwestycje zaplanowane do realizacji w roku bieżącym. W spotkaniu uczestniczyli m.in. radni Rady Miejskiej w Głuszycy, radny powiatowy Grzegorz Walczak oraz dyrektorzy gminnych instytucji.

Burmistrz poinformował, iż zobowiązania Gminy z lat 2011-2014 w ciągu bieżącej kadencji zostały spłacone na łączną kwotę ponad 10 mln złotych. Na uwagę zasługuje również suma wydatków majątkowych Gminy związanych z inwestycjami, których łączna suma w 2017 r. wyniosła prawie 7,5 mln zł.

Wśród zadań inwestycyjnych, wspartych dofinansowaniem ze źródeł zewnętrznych, realizowanych w minionym roku burmistrz wymienił adaptację pomieszczeń gimnazjum na żłobek gminny, budowę krytej pływalni Delfinek oraz wieży widokowej kościoła. Otwarcie wszystkich trzech wymienionych inwestycji gminnych zaplanowane jest w bieżącym roku.  W 2018 r. zakończony zostanie również projekt instalacji paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła i pieców na pelet w 144 głuszyckich gospodarstwach domowych, dla których Gmina pozyskała dofinansowanie na poziomie 85 %. 

W 2017 r. głuszycki samorząd wykonał również zadania w całości sfinansowane z własnych dochodów, m.in. była to modernizacja placu zabaw przy ul. Ogrodowej, wymiana barier przy ul. Bohaterów Getta czy też budowa budynku socjalnego przy Podziemnym Mieście Osówka.

 

Wasze komentarze

Miral
Miral
Auto Max
Auto Max
przewozy międzynarodowe piątka bus
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro