komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 22 stycznia 2018

Anastazego, Wincentego

Termomodernizacja z dofinansowaniem

sobota, 5.8.2017 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 331
kategorie artykułu:

Termomodernizacja zabezpiecza budynek przed utratą ciepła i zmniejsza zapotrzebowanie na energię i jej zużycie. W tym roku Gmina Boguszów-Gorce oraz wspólnoty mieszkaniowe pozyskały dofinansowania na ten cel. Zaplanowane prace obejmą budynki mieszkalne przy ulicy Żeromskiego i ulicy Szkolnej.
Łączna kwota środków pozyskanych przez gminę i wspólnoty mieszkaniowe to 2,5 mln złotych.Gmina Boguszów-Gorce uzyskała prawie pół miliona złotych dofinansowania na termomodernizację budynków przy ulicy Żeromskiego 37, 38, 39 i 40. Prace budowlane obejmą m.in. remont i docieplenie dachu i elewacji, przebudowę systemu wentylacji i remont klatki schodowej. Zakończenie prac na Żeromskiego 37 i 38 jest planowane na listopad tego roku, natomiast na Żeromskiego 39 i 40 realizacja projektu zakończy się rok później.

Dofinansowanie na termomodernizację uzyskały także wspólnoty mieszkaniowe przy ul. Szkolnej 10, 12, 14, 16, 18, 19, 24 i 28.. Wnioski w imieniu wspólnot, jeszcze w 2016 r., złożył Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Boguszowie-Gorcach. Głównym celem podjętych działań jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków poprzez modernizację systemów grzewczych na bardziej oszczędne i przyjazne dla środowiska. W ramach dofinansowania zaplanowano m.in. remont elewacji i dachu wraz z dociepleniem. Całkowita wartość przedsięwzięcia to ponad 4 mln złotych, natomiast wartość dofinansowania wynosi 2 mln złotych dla wszystkich budynków. Przewidywany termin zakończenia remontów to koniec 2018 r. Wykonane prace mają znacznie wpłynąć na poprawę warunków mieszkaniowych lokatorów oraz podniesienie walorów estetycznych otoczenia.

 

Wasze komentarze

czwartek, 18.1.2018 18:16
środa, 17.1.2018 21:33
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Miral
Miral
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Auto Max
Auto Max
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche