komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

wtorek, 23 stycznia 2018

Ildefonsa, Rajmunda

Szkolny Wieczór Kolęd i Pastorałek w Sokołowsku

niedziela, 17.12.2017 09:19 , komentarze: 0 , odsłony: 247
kategorie artykułu:

„Hej kolęda, kolęda!” to czas okresu Bożego Narodzenia obfituje w różne spotkania. To chwile, kiedy można na moment zwolnić,  odłożyć na bok troski  i skupić się na tym co nas łączy, a nie dzieli, co cieszy, a nie smuci. W okolicy Świąt Bożego Narodzenia, tradycyjnie spotykamy się w gronie najbliższych: rodziców, dziadków, kolegów, koleżanek, grona pedagogicznego, pracowników zespołu,  aby wspólnie przeżywać nadchodzący czas.

Dzieci przedszkolne i uczniowie przygotowali pod opieką wychowawców przepiękny program artystyczny. Najmłodsze dzieci z obu grup przedszkolnych zaśpiewały  ilustrując choreograficznie pastorałkę pt „Jezu –nasz Baranku”. Uczniowie  z klasy  I i II zaśpiewali tradycyjne polskie kolędy. Uczniowie klas III, V i VII wykonali przepiękne pastorałki, wygrywając akompaniament na instrumentach perkusyjnych.  Uczniowie z  klas: IV i VI przypomnieli tradycje i  obyczaje związane z Bożym Narodzeniem   i kolędowaniem kolędników w tym czasie.

Wszyscy wykonawcy włożyli w występ dużo serca, a najbardziej cieszy postawa najmłodszych, którzy znakomicie poradzili sobie z tremą, pięknie śpiewali, występując przed kilkudziesięcioosobową widownią.

W trakcie „Wieczoru Kolęd i Pastorałek”, uczennice z warsztatów artystycznych częstowały gości i uczniów   pierniczkami i ciasteczkami, upieczonymi  w „Kawiarence” w Sokołowsku. Goście licznie odwiedzili szkolny „Kiermasz Bożonarodzeniowy”, gdzie zakupili ręcznie wykonane choinki, stroiki i ozdoby świąteczne.

 

Wasze komentarze

Skład opału Agro
Skład opału Agro
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Auto Max
Auto Max
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica