komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 22 stycznia 2018

Anastazego, Wincentego

Syreny w rocznice wybuchu Powstania Warszwaskiego

wtorek, 1.8.2017 06:00 , komentarze: 0 , odsłony: 264
kategorie artykułu:

1 sierpnia na terenie kraju zostaną przeprowadzone ćwiczenia, których celem jest sprawdzenie funkcjonowania podsystemu akustycznego ostrzegania ludności. Zadanie ostrzegania i alarmowania ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie. Na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w gminie wójt, burmistrz lub prezydent miasta. Syreny alarmowe są częścią systemu ostrzegania i alarmowania, powinny być włączane w sytuacjach rzeczywistego zagrożenia.

Sygnał alarmowy, który zostanie wyemitowany 1 sierpnia o godz. 17.00,  symbolizuje rocznicę wybuchu Powstania  Warszawskiego, heroicznego czynu żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego i mieszkańców stolicy Polski.

Po wielu latach od tamtych dni pamiętajmy o Bohaterach tragicznej walki o godność, honor, wolność, niezależność i demokrację. Zatrzymajmy się na chwilę w czasie dźwięku syreny, by w milczeniu i zadumie uczcić pamięć wszystkich walczących o wolność stolicy i naszej Ojczyzny.

 

Wasze komentarze

czwartek, 18.1.2018 18:16
środa, 17.1.2018 21:33
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Auto Max
Auto Max
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Skład opału Agro
Skład opału Agro