komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 22 stycznia 2018

Anastazego, Wincentego

Sukces "Rydzów z Szóstki"!

poniedziałek, 11.9.2017 14:46 , komentarze: 0 , odsłony: 424
kategorie artykułu:

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Boguszowie – Gorcach otrzymała wyróżnienie w VI edycji ogólnopolskiego konkursu „Czas na Zdrowie” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w kategorii „Festyn Zdrowia”.

Ideą organizacji „Czasu na Zdrowie” jest upowszechnienie w jak najszerszych kręgach wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz promocja wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego. Projekt prowadzony był w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Składał się on z dwóch etapów: rozgrzewka i festyn zdrowia.

Od kwietnia 2017 r. uczniowie i nauczyciele PSP 6 w Boguszowie – Gorcach  podejmowali różnorodne działania w ramach wspomnianego konkursu. W szkole odbył się apel, na który uczniowie przygotowali: prezentację dotyczącą gospodarstw ekologicznych, zdrowy poczęstunek,  a także projekcje filmów „Śmietnik w mojej głowie”. 10 czerwca odbył się coroczny festyn, w tym roku pod hasłem „Czas na Zdrowie”, w ramach którego społeczność szkolna zorganizowała liczne atrakcje, m.in.: turniej gry w palanta, strzelanie z karabinków laserowych, konkurencje sportowe przygotowane przez trenerów z klubu „City Fit” z Wałbrzycha, jazda konna, konkurencje sportowe dla najmłodszych, slalom w alkogoglach i narkogoglach, rzuty piłką do mini kosza, konkurs sprawnościowy „Rodzina na Szóstkę”, konkurs kulinarny „Gotuję na Szóstkę” i wiele innych. 

Pod koniec czerwca uczniowie wraz z opiekunem projektu – Panią Ewą Żuk – zmontowali filmik z festynu, który stanowił ważny element konkursu. W rywalizacji  wzięło udział 299 szkół z całej Polski. Uroczysta Gala Finałowa, podczas której nastąpi wręczenie nagród, odbędzie się 11 października 2017 roku w Warszawie w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Wasze komentarze

czwartek, 18.1.2018 18:16
środa, 17.1.2018 21:33
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
Auto Max
Auto Max
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Miral
Miral
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki