komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 26 lutego 2018

Miroslawa, Aleksandra

Strażacy pomogli rodzącej kobiecie

poniedziałek, 23.10.2017 10:53 , komentarze: 0 , odsłony: 4348
kategorie artykułu:

Dzięki gruntownemu wyszkoleniu strażacy potrafią nie tylko gasić pożary czy ratować ludzi z wypadków. Okazuje się, że są w stanie pomóc rodzącej kobiecie!

Do tego typu działania strażacy zostali zmuszeni 20 października w późnych godzinach wieczornych. W zgłoszeniu była mowa o pilnej pomocy rodzącej 19-latce. Na miejsce zdarzenia do Boguszowa Gorc strażacy przyjechali niezwłocznie po otrzymaniu informacji.

- Okazało się, że kobieta miała regularne skurcze porodowe - mówi Tomasz Kwiatkowski z Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.

W załodze strażacy mieli ratownika medycznego, który ściśle współpracuje również z Pogotowiem Ratunkowym. Mężczyzna odbierał już poród w przeszłości. Zadaniem strażaków było jednak tego dnia przede wszystkim pilnować stanu kobiety, do której jechała już karetka. Dzięki szybkiemu wezwaniu, lekarze zdążyli przejąć i dowieźć rodzącą do szpitala, gdzie dziecko przyszło na świat.

Prawie każdy rodzic ma swoją historię związaną z narodzinami dziecka. Wiele z nich to wyjątkowe i bardzo osobiste przeżycia. Dzięki interwencji strażaków 19-letnia mama na pewno zapamięta ten dzień, nie tylko ze względu na moment przyjścia na świat swojej pociechy.

zdjęcie ilustracyjne

 

Wasze komentarze

Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Auto Max
Auto Max
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Miral
Miral
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele