komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 26 lutego 2018

Miroslawa, Aleksandra

Spór biznesmenów z miastem o ulicę Słowackiego

poniedziałek, 16.10.2017 22:06 , komentarze: 1 , odsłony: 1797
kategorie artykułu:

Od pewnego czasu władze Wałbrzycha zadecydowały o wyłączeniu ulicy Słowackiego ze strefy parkowania. Nie spodobało się to posiadających w tym miejscu przedsiębiorcom, którzy postanowili wyrazić swój sprzeciw.

- Problem dotyczy możliwości zatrzymania i rozpakowania towaru. Proponowane rozwiązania godzą w dobro naszych firm - mówi 40-letni przedsiębiorca.

Do protestujących przeciwko wprowadzanym regulacjom pomocną dłoń wyciągnął prezydent Roman Szełemej i zaprosił na negocjację. Pierwsza tura nie przyniosła jednak większych rezultatów.

- Na spotkaniu omawialiśmy możliwe do wprowadzenia rozwiązania - mówi Arkadiusz Grudzień, asystent prezydenta. - Zaproponowaliśmy ewentualność czasowego zatrzymania tak, aby każdy przedsiębiorca mógł swobodnie dowieźć potrzebne mu rzeczy. Nie zamierzamy jednak wycofać się z tego pomysłu - dodaje Arkadiusz Grudzień.

Centrum miasta pomimo działających w tym miejscu sklepów, lokali usługowych zmienia swój charakter. Dziś większa część mieszkańców na zakupy wybiera się do hipermarketów.

- Zauważyliśmy, że lata świetności handlu w tej części miasta minęły - tłumaczy pan Grudzień - Zależy nam na przywróceniu świetności tego miejsca, ale chcielibyśmy nadać mu charakter zdecydowanie bardziej rekreacyjny - dodaje.

Rewitalizacja rynku, okolicznych kamienic i budowa w pobliżu rynku nowego dużego parkingu, który wciąż jest powiększany sprawia, że miejska inicjatywa ograniczenia ruchu samochodowego w ścisłym centrum jest jak najbardziej zasadna.

 

Wasze komentarze

Miral
Miral
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Skład opału Agro
Skład opału Agro